Заврши и вториот циклус од големиот проект на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

Во Скопје отворена десеттата „Coca-Cola Активна зона“

Во присуство на голем број граѓани, спортисти, рекреативци, претставници од Пивара Скопје, како и градоначалникот на Град Скопје, денес, на…

11.11

Концерт Жељко Јоксимовиќ

Најголемата балканска ѕвезда, единствениот што успеа да ја наполни Националната Арена “Филип Втори”, Жељко Јоксимовиќ на голем концерт во Скопје.…

08.11

Aperitivo After Work со DJ Flooder и Fantinel Prosecco!

Дата: 08.11 Време 17:00 – 20:00 Aperativo Afterwork секоја среда само во Дистрикт Бар и Ресторан! Уживајте во музиката на единствениот…

Голем интерес за Есенскиот базар на автентични производи

Деновиве на приземјето од трговскиот центар во City Mall, за време на одржувањето на Есенскиот базар има значително зголемена раздвиженост…

Викенд 04/05.11.2017

Раде Шербеџија и Западни колодвор

ВИКЕНД ЗА УЖИВАЊЕ СО ЖИВАТА ЛЕГЕНДА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ВО СКОПЈЕ! Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со…

Сабота о4.11

AJJA и SKAZI во Скопје!

Локација: Младински Културен Центар Еден од ретките настани каде во една вечер и на исто место ќе се сретнат две…

Есенски базар на уникатни современи уметнички творби во Skopje City Mall

Од 3 до 5 ноември во најголемиот трговски центар во Скопје, City Mall ќе биде организиран голем Есенски базар на…

Вести

Откриено кој оваа година ќе настапува на Super Bowl

Super Bowl е најголем спортски настан во Америка. А бидејќи е традиција на полувремето да се одржи спектакуларен настап на…

EXIT сега и со зимски фестивал

Фестивалот Егзит од следната година ќе има уште еден член! По отворањето на Sea Dance во Jaz, една година по…

Ќе биде добра забава!

Се е подготвено за 36то издание на Skopje Jazz Festival!

Денес во иновативниот центар на Македонски Телеком беше одржана прес конференција по повод 36-тото издание на Skopje Jazz Festival. Како и секоја…