Пиволенд 2017 започнува денес на Скопското кале!Настани
Oдиме!

Пиволенд 2017 започнува денес на Скопското кале!

Традиционалната манифестација „Пиволенд 2017“ започнува вечерва на скопското Кале и ова е десетто јубилејно издание на фестивалот кое ќе трае…

Bijelo Dugme во Охрид на 04 августНастани
04.08 - 22:30

Bijelo Dugme во Охрид на 04 август

ГОЛЕМ OPEN AIR КОНЦЕРТ НА BIJELO DUGME ВО ОХРИД! Дата: 04.08.2017 Време: 22:30 Локација: „Билјанини извори“ Охрид Драги пријатели, Задоволство…

Струмица OPEN фестивал (03-13 август)Настани
(03.08 -13.08 август)

Струмица OPEN фестивал (03-13 август)

Со шестото издание на најголемата културно-уметничка, едукативна и забавна манифестација во Струмица првпат пристигнуваат специјални нешта НАПРАВЕНИ СО ЉУБОВ. Дата:…

Green Beach Festival 2017Настани

Green Beach Festival 2017

Green Beach Festival го претставува своето осмо и најмоќно издание досега, предводено од ненадминливите великани на електронската сцена SVEN VÄTH…

Греми добитникот Седрик Анриот на 28 јули во кафе “Винил”Настани
Ќе биде добра забава!

Греми добитникот Седрик Анриот на 28 јули во кафе “Винил”

Пијанистот Седрик Анриот, еден од најпознатите француски и светски џез музичари, на 28 јули својот имагинативен звук ќе го сподели…

Пиволенд од 7 до 12 августНастани
Во исчекување

Пиволенд од 7 до 12 август

По 10-ти пат „Пиволенд“ традиционално ќе се одржи на скопското Кале од 7 до 12 август.   На годинашното јубилејно…

Супер Скопје – низа на настани летово во Скопје!Настани
Занимација за секој!

Супер Скопје – низа на настани летово во Скопје!

Ова лето, под мотото „Супер Скопје“, секој викенд на различни локации жителите и посетителите на главниот град ќе имаат можност…

Еко-акција и супер забава денеска во 18:30 часот во Мичурин!Настани
Oдиме!

Еко-акција и супер забава денеска во 18:30 часот во Мичурин!

Денеска, со почеток во 18:30 часот ќе се одржи голема еко-акција под мостот на железничката станица во населбата Мичурин. Освен…

Незаборавна журка вечерва во клуб Сектор 909Настани
Ние одиме на журка!

Незаборавна журка вечерва во клуб Сектор 909

 Денска, 14 Јули, во летниот ноќен клуб Сектор по повод 17 години од постењето на музичката продукциска куќа “Баланс” организаторите…

Утре, во 21 часот започнува  фестивалот „Охридско лето“Настани
Настан кој вреди да се посети

Утре, во 21 часот започнува фестивалот „Охридско лето“

На отворената атрактивна сцена од Античкиот театар во Охрид, утревечер во 21 часот свечено ќе биде отворен фестивалот „Охридско лето“,…