BRYAN ADAMS ДОАЃА ВО СКОПЈЕМузика и филм
Аволон најјаки!

BRYAN ADAMS ДОАЃА ВО СКОПЈЕ

Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во…

Mакедонски филмови во ДанскаНастани

Mакедонски филмови во Данска

Со задоволство ве известуваме дека вечерва во 19  часот во Копенхаген, Данска, во организација на Данскиот филмски инситут ќе биде…

Тони Зен го промовираше својот најнов албум „Од изворот на изборот“Настани

Тони Зен го промовираше својот најнов албум „Од изворот на изборот“

Во МКЦ клуб и ресторан, хип хоп артистот Тони Зен го промовираше својот шести по ред албум со наслов „Од…

Зелено Скопје преку култура, наука и технологија – програма на “Скопје Креатива 2019“Настани
интересно

Зелено Скопје преку култура, наука и технологија – програма на “Скопје Креатива 2019“

„Скопје Креатива 2019“, почнувајќи од 31 мај до 02 јуни, со својата богата фестивалска програма ќе го размрда креативниот потенцијал…

Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од Пивара СкопјеНастани

Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од Пивара Скопје

Пивара Скопје на пазарот лансираше нова категорија пијалаци – САЈДЕР. Сајдерот е еден од најпопуларните нискоалкохолни освежителни пијалаци во светот.…

Концерт за паметење на Лени Кравиц во СкопјеНастани

Концерт за паметење на Лени Кравиц во Скопје

Лени Кравиц, големата светска музичка ѕвезда, деновиве на Македонија и подари многу љубов и позитивна енергија, а вчеравечер во СРЦ…

Ауто Шоу од 10. од 12. мај со олдтајмери и електрични автомобили во Скопје Сити МолНастани

Ауто Шоу од 10. од 12. мај со олдтајмери и електрични автомобили во Скопје Сити Мол

Од 10. до 12. мај, во надворешниот дел на Скопје Сити Мол ќе може да се погледне несекојдневна автомобилска изложба…

Промовиран првиот интерактивен водич за Скопје – Здраво СкопјеНастани

Промовиран првиот интерактивен водич за Скопје – Здраво Скопје

Во неделата во градскиот парк во опуштена и релаксирана атмосфера, весело, разиграно, надополнето со розови балони, превкусни јаболка, карирани ќебенца…

Модни скопски разгледници: Европски креации на знаменити градски локацииНастани

Модни скопски разгледници: Европски креации на знаменити градски локации

Новиот урбан едиторијал претставува кулминација на проектот „Обединета мода“ што се одвиваше во рамки на неодамна одржаното деветнаесетто издание на…

Виски изданието на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 ги воодушеви посетителитеНастани

Виски изданието на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 ги воодушеви посетителите

Второто издание на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 “whiskey edition” во организација на агенцијата за настани Боттега Евенти, кое се случи…