ТОПСИ журкаНастани
27.06

ТОПСИ журка

Време: 20:00 – 23:59  Дата: 27.06.2017 ТОП повод за ТОП журка! Славиме една година од промоцијата на#ТОПСИ – банка за млади!…

Дел од имињата кои ќе настапат на „Пивофест 2017“Настани
Традиционално добро

Дел од имињата кои ќе настапат на „Пивофест 2017“

Петнаесеттото издание на фестивалот на скарата и пивото во Прилеп ќе биде навистина посебно и возбудливо. Организаторите и општина Прилеп…

Bad Copy во Aqua Park ПробиштипНастани
24.06

Bad Copy во Aqua Park Пробиштип

Летото не би било исполнето ако недостасува забавата! Аква Парк Пробиштип мисли на позитивната енергија, лудориите и незаборавните случки. Забавата…

Skopje City Mall Ви го најавува големиот “Late Night Shopping“Настани
Се што сакате

Skopje City Mall Ви го најавува големиот “Late Night Shopping“

Skopje City Mall Ви го најавува големиот “Late Night Shopping“ со големи попусти и возбудлива програма, кои и оваа година…

„Мала Италија патува“ во СкопјеНастани
Преубава интерпретација ..

„Мала Италија патува“ во Скопје

Концертот „Мала Италија патува“ се одржа вчера вечерта под отворено небо на плоштадот „Мајка Тереза“ во Скопје. Шпанската, италијанската и француската…

Сектор909 за Скопје ЗооНастани

Сектор909 за Скопје Зоо

На 21 јуни Сектор 909 по две години пауза, повторно ќе ги отвори вратите за својата публика. Како и досега…

Thievery Corporation на Skopje Calling 2017Настани

Thievery Corporation на Skopje Calling 2017

ГОЛЕМО ОТВОРАЊЕ НА SKOPJE CALLING 2017: СУПЕР ВОЗБУДЛИВИТЕ THIEVERY CORPORATION ВО СКОПЈЕ! Време: од 21:00 Дата: Јуни 20ти  Стадион на…

Sound Of Green Festival 2017Настани
17.06

Sound Of Green Festival 2017

Ве покануваме на традиционалниот Sound of Green фестивал на Пакомак во соработка со Password Production. Оваа година на Sound of…

12 Hours Open Air Party with DOHM (Lithuania) at Bel Raj MiravciНастани
17.06

12 Hours Open Air Party with DOHM (Lithuania) at Bel Raj Miravci

Bel Raj „Бел Рај” Miravci & Bhooteshwara Events presents 12 hours psychedelic journey LINE UP: SPECIAL GUEST: ● DOHM Lithuania…

Сава Осигурување со Филмови под ведро небо секоја сабота во Градскиот паркНастани
Одлично

Сава Осигурување со Филмови под ведро небо секоја сабота во Градскиот парк

Од 17 јуни до 5 август долгите скопски летни ноќи, секоја сабота, ќе можете да ги поминете во Градскиот парк…