Џенифер Лопез наполни 50 годиниМузика и филм
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

Џенифер Лопез наполни 50 години

 Нејзиниот вереник Алекс Родригез објави романтично видео и порака со кои ѝ го честиташе јубилејниот роденден на својата сакана. „Откако…

Дознај кој град најмногу ти прилега според карактеротНастани

Дознај кој град најмногу ти прилега според карактерот

Те привлекува луксуз, автентична архитектура или бескрајни песочни плажи? Се идентификуваш со традицијата, или пак повеќе си тип за добра…

Погонскиот мотор на Porsche за Formula ЕНастани

Погонскиот мотор на Porsche за Formula Е

Развојот на погонскиот мотор за првиот Porsche Formula E автомобил влегува во финалната фаза. Производителот на спортски автомобили со седиште…

Хорот „Св. Злата Мегленска“ со настап на „Скопско лето“Настани
не се пропушта

Хорот „Св. Злата Мегленска“ со настап на „Скопско лето“

Женскиот камерен хор „Св. Злата Мегленска“ со диригентката Летка Димовска-Полизова вечер од 20.30 часот во Куршумли ан ќе го одржи…

Објавени попустите за Late Night Shopping во Skopje City MallНастани
Овој викенд сите во Skopje City Mall

Објавени попустите за Late Night Shopping во Skopje City Mall

Традиционално, но и иновативно и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе…

Никол Шерцингер објави фотографии од летниот одморНастани
МАКСИМАЛНО УЖИВАЊЕ

Никол Шерцингер објави фотографии од летниот одмор

Никол Шерцингер во изминатите две недели уживаше во Италија. 41-годишната пејачка постојано споделуваше фотографии од своите летни авантури и мамеше…

ВО ПЕТОК LATE NIGHT SHOPPING ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!Настани

ВО ПЕТОК LATE NIGHT SHOPPING ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!

Традиционално, но и иновативно и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе…

McCANN WORLDGROUP – МРЕЖА НА ГОДИНАТА НА „КАН 2019“, КАКО И СВЕТСКА МРЕЖА НА ГОДИНАТА ЗА „HEALTHCARE“Настани

McCANN WORLDGROUP – МРЕЖА НА ГОДИНАТА НА „КАН 2019“, КАКО И СВЕТСКА МРЕЖА НА ГОДИНАТА ЗА „HEALTHCARE“

McCann Worldgroup е прогласена за агенциска мрежа на годината на Меѓународниот фестивал на креативноста во Кан – „Cannes Lions 2019“. Глобалната…

Сестрата на Дуа Липа заплива во дизајнерските водиНастани

Сестрата на Дуа Липа заплива во дизајнерските води

18-годишната сестра на Дуа Липа креираше модна колекција во соработка со брендот Nasty Gal. Колекцијата се состои од 30 модели…

Најголемиот танцов камп и фестивал на Балканот „Битрикс Танцова Лига 5”Настани

Најголемиот танцов камп и фестивал на Балканот „Битрикс Танцова Лига 5”

Станува збор за интернационален танцов камп и фестивал кој изобилува со богата програма: танцови настани, работилници, натпревари (battles), перформанси и…