“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ ќе го освојува светотНастани
Книгата доби своја англиска верзија и ќе биде промовирана на Саемот на книгата во Франфурт

“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ ќе го освојува светот

Книгата „Будење на свеста“ од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ, ќе биде дел од годинашниот 71 Саем на книгата во…

А1 Македонија – домаќин на А1 Дигитална конференција 2019!Настани

А1 Македонија – домаќин на А1 Дигитална конференција 2019!

На тема „Дигитализирај го твојот бизнис: Обликувај ја иднината! Европските искуства во Македонија“, денес А1 Македонија беше домаќин на А1…

А1 Македонија ја одбележува Светската недела за грижа на корисницитеНастани

А1 Македонија ја одбележува Светската недела за грижа на корисниците

Како компанија водена од премисата што поблиску до своите корисници кои секогаш се во фокусот на вниманието, А1 Македонија jа…

Изложба на Рубенс Корубин со „Ателје, радоста на сликањето“ во Чифте амам!Настани
8 октомври, со почеток во 20 часот

Изложба на Рубенс Корубин со „Ателје, радоста на сликањето“ во Чифте амам!

На 8 октомври, со почеток во 20 часот, во Чифте амам ќе биде отворена изложбата „Ателје, радоста на сликањето“ на…

Што треба да знаете за изборот на Мажи на годината во Македонија?!Настани
Изборот е во организација на првиот онлајн магазин за мажи кај нас Friday.mk.

Што треба да знаете за изборот на Мажи на годината во Македонија?!

Изборот на Мажи на годината во Македонија е прв официјален избор кој се одржа во 2018 година со цел да…

Овој викенд голема забава во Skopje City Mall славиме 7ми години!Настани

Овој викенд голема забава во Skopje City Mall славиме 7ми години!

Време е гооолема забава, мноооогу награди и шооопинг лудило во Skopje City Mall за нашиот 7ми роденден!  По повод 7-от…

(ВИДЕО) Ерос Рамазоти денеска со концерт во А1 АренаНастани
Италијанскиот заводник конечно во Скопје

(ВИДЕО) Ерос Рамазоти денеска со концерт во А1 Арена

Култниот италијански пеач Ерос Рамазоти денеска настапува во А1 Арената. Италијанскиот заводник и еден од најпознатите пејачи во светот, благодарност…

Revalid® ја промовираше новата револуционерна линија на производи против опаѓање на коса во МакедонијаНастани

Revalid® ја промовираше новата револуционерна линија на производи против опаѓање на коса во Македонија

Доктори, еминентни и познати личности беа дел од големата промоција на новата револуционерна линија на производи за коса на Revalid®…

Официјален старт на глобалното движење Women in Tech во МакедонијаНастани

Официјален старт на глобалното движење Women in Tech во Македонија

Оваа среда ќе се означи со официјален старт на Women in Tech Macedonia – локално поглавје на глобалното движење Women in…

Го прославивме петтиот роденден на Health, Fitness & Wellness!Настани
5 години традиција

Го прославивме петтиот роденден на Health, Fitness & Wellness!

Викендов заврши петтото издание на Health, Fitness & Wellness Expo – најголемиот интерактивен настан за здрав животен стил на нашите…