Повеќе од 10 познати дами во новиот видео запис на ДрејкМузика и филм
Екстра

Повеќе од 10 познати дами во новиот видео запис на Дрејк

Дрејк објави видео запис за песната Nice for what, во кој се појавуваат повеќе од десет познати дами кои го…

Двејн Џонсон нема да се појави во „Брзи и бесни 9“Музика и филм

Двејн Џонсон нема да се појави во „Брзи и бесни 9“

Актерот Двејн Џонсон изјави дека „не е сосем сигурен“ дали ќе се врати во деветтиот филм од серијалот „Брзи и…

Џоан Колинс преговара за улога во новата сезона на „Американска хорор приказна“Музика и филм

Џоан Колинс преговара за улога во новата сезона на „Американска хорор приказна“

По Џесика Ланг и Кети Бејтс, продуцентот на „Американска хорор приказна“ Рајан Марфи сака да ангажира уште една филмска дива,…

Погледнете ја првата фотографија на Мерил Стрип во серијата Невини лагиМузика и филм
Екстра

Погледнете ја првата фотографија на Мерил Стрип во серијата Невини лаги

Мерил Стрип официјално стигна во Монтереј, имагинарниот град од серијата Невини лаги. Првата фотографија од актерката се појави на Инстаграм…

После 35години во Саудиска Арабија се отвара киноМузика и филм

После 35години во Саудиска Арабија се отвара кино

Министерството за култура и информации од Саудиска Арабија издаде лиценца на американската компанија AMC за отворање на кино сала во…

Слушнете ја новата песна на РастаМузика и филм
Ново

Слушнете ја новата песна на Раста

Стефан Ѓуриќ Раста веќе неколку години ги турка границите и поставува нови стандарди во домашната музика. Наскоро тој ќе го…

Шарлиз Терон во новата улога е непрепознатливаМузика и филм

Шарлиз Терон во новата улога е непрепознатлива

Актерката Шарлиз Терон доби улога во новиот филм, интересна црна комедија “Gringo”, во која ја глуми Елена, отсечна и груба жена…

Faithless DJ Set – втори хедлајнери на Skopje Calling 2018Музика и филм
Одиме на журкаа

Faithless DJ Set – втори хедлајнери на Skopje Calling 2018

Alan Walker е ултимативниот хедлајнер во првиот викенд на фестивалот Skopje Calling на 2-ри јуни 2018. Авалон Продукција сепак се…

Режисерите на „Stranger Things”тужени за наводно крадење на концептот на серијатаМузика и филм
плагијат

Режисерите на „Stranger Things”тужени за наводно крадење на концептот на серијата

Браќата Дафер, креатори на „Stranger Things”   се обвинети дека “ја украле” идејата за популарната серија од краток филм излезен…

Три различни сценарија за „Ѕвездени Патеки 4”?!Музика и филм
и сега?

Три различни сценарија за „Ѕвездени Патеки 4”?!

Сигурно во блиска иднина ќе видиме четврти дел Ѕвездени Патеки, но никој не е сигурен што ќе биде тоа бидејќи…