Стиви Рајан е пронајдена мртва!Музика и филм
R.I.P

Стиви Рајан е пронајдена мртва!

Американската глумица Стиви Рајан (33) е пронајдена мртва откако, како што информираат американските медиуми, извршила самоубиство. Полицијата во Лос Анџелес…

Откриваме која е убавицата од летниот хит DespacitoМузика и филм
Екстра

Откриваме која е убавицата од летниот хит Despacito

Веруваме дека сте едни од многуте кој ова лето комплетно одлепија на хитот Despacito, кој го изведуваат Луис Фонси и…

Новиот Спајдермен под костимот носи тангиМузика и филм
Верувале или не

Новиот Спајдермен под костимот носи танги

Новиот филм за Спајдермен, кој во главната улога е Том Холанд откри интересни детали од сетот. Како Спајдермен би изгледал…

Јелена Карлеуша ги руши рекордите на гледаностМузика и филм
Браво

Јелена Карлеуша ги руши рекордите на гледаност

Јелена Карлеуша успеа за само 24 часа да постави нови рекорди на Youtube на балканот. Покрај рекордниот број на прегледи…

Адел ги најави своите последни концертиМузика и филм
Штета баш..

Адел ги најави своите последни концерти

Денешната топ тема е емотивното писмо на пејачката Адел во кое соопштува дека повеќе нема да оди на турнеи и…

Уживајте во новата песна на „Ај кју“ насловена „Мојот крал“Музика и филм
Интересно летно хитче

Уживајте во новата песна на „Ај кју“ насловена „Мојот крал“

Скопското поп-рок трио „Ај кју“ по минатогодишниот хит сингл „Најдобар“, се враќаат со нова песна и видеозапис насловена „Мојот крал“. Станува збор за авторско дело…

Уште една победа за МакедонијаМузика и филм
Браво

Уште една победа за Македонија

Синоќа се одржа финалето на „Неки нови клинци“. Македонски претставник беше младата Благица Ѕунѕоровска која ги отепја „Нека ми несване“…

(Видео) Цеца со прекрасно видео ја прослави 4 годишнината од нејзиниот концерт на УшќеМузика и филм
Концерт

(Видео) Цеца со прекрасно видео ја прослави 4 годишнината од нејзиниот концерт на Ушќе

Поминаа 4 години од спектаклот кој Цеца Ражнатовиќ го направи на Ушќе, а како би им се заблагодарила на фановите…

Џијан Емин ќе диригира за публиката во БудимпештаМузика и филм
Светско, а наше

Џијан Емин ќе диригира за публиката во Будимпешта

Во рамките на програмата на „Летниот фестивал Будимпешта“ кој ќе се одржи на 2 Јули ќе гостува македонскиот диригент Џијан…

(Видео) Јелена Карлеуша со две нови песниМузика и филм
Премиера

(Видео) Јелена Карлеуша со две нови песни

После 5 години дискографска пауза на Јелена Карлеуша, чекањето конечно се исплатеше, па во продолжение може да ја слушнете песната…