Нов рекорд за песната ДеспаситоМузика и филм
Браво

Нов рекорд за песната Деспасито

Песната Деспасито шест месеци по објавувањето продолжи да руши рекорди на сите полиња. Пејачот Луис Фонси најверојатно не ни можел…

(Видео) – Премиера на новата песна на СеверинаМузика и филм
Видео запис

(Видео) – Премиера на новата песна на Северина

Четвртата по ред песна од новиот албум на Северина кој што е снимен во Лос Анџелес со мобилен телефон, Северина…

(Видео) Ед Ширан го избриша Твитерот после појавување во серијата Игра на троновиМузика и филм
Серија

(Видео) Ед Ширан го избриша Твитерот после појавување во серијата Игра на тронови

Овој викенд премиерно е прикажан почетокот на новата сезона на Игра на тронови, а во новата епизода не изненади појавувањето…

Кои се најплатени артисти за 2016 година?Музика и филм
Убава заработка!

Кои се најплатени артисти за 2016 година?

Billboard ja издаде листата на најплатени пејачи/ки на светот во изминатите 365 дена според кој Бијонсе се наоѓа на тронот…

Дизни | Ова се актерите кои ќе ги глумат Аладин и ЈасминМузика и филм

Дизни | Ова се актерите кои ќе ги глумат Аладин и Јасмин

Дизни повторно работи за уште еден филмски хит, ќе ја оживее бајката „Аладин“ на големото филмско платно. Викендов стана јасно…

Лили Џејмс наместо Мерил Стрип во „Mamma Mia“Музика и филм
Дали замената е соодветна?

Лили Џејмс наместо Мерил Стрип во „Mamma Mia“

По препознатливиот лик на Мерил Стрип во младите години, сега ред е на Лили Џејмс да премине во Пепелашка во…

Лана дел Реј заедно со A$AP Rocky имаат нови песниМузика и филм
Веќе ги засакавме!

Лана дел Реј заедно со A$AP Rocky имаат нови песни

На 21 јули излегува најновиот албум на  Лана дел Реј каде се објавени две нови песни во соработка со A$AP…

Џеј Ло ќе ви го запре здивот кога ќе ја видите гола во новиот спот!Музика и филм
WOW!

Џеј Ло ќе ви го запре здивот кога ќе ја видите гола во новиот спот!

Славната поп дива го блокирала интернетот со новиот спот за песната “Ni Tu Ni Yo”, откако се појавува целосно разголена.…

Кој е најгледан музички спот на сите времиња?Музика и филм
Koj би рекол?

Кој е најгледан музички спот на сите времиња?

До неодамна најгледан музички спот на сите времиња беше добро познатиот “Gangam Style”а сега после долго време, тој е конечно…

Лиам Пејн од групата One Direction со свој соло сингл!Музика и филм
Интересно хитче

Лиам Пејн од групата One Direction со свој соло сингл!

Откако Зајн Малик се оддели од групата,полека сите од момците од One Direction почнуваат сами да си градат кариери. Овој…