Слушнете ја новата песна “Green Light” на Лорди!Музика и филм

Слушнете ја новата песна “Green Light” на Лорди!

На голема радост на обожавателите, Лорди по долгата пауза се враќа на сцената! Пејачката од Нов Зеланд го објави својот…

Погледнете го новиот кул трејлер за “Guardians of the Galaxy”Музика и филм

Погледнете го новиот кул трејлер за “Guardians of the Galaxy”

Доцна синоќа за време на шоуто на водителот Џими Кимел, актерот Крис Прат реши да ја изненади публиката со нешто…

Oбјавен првиот трејлер за краткото продолжение на „Frozen“Музика и филм
Во исчекување

Oбјавен првиот трејлер за краткото продолжение на „Frozen“

Екипата која стои зад „Frozen“, го објави првиот трејлер за новото продолжение на дизниевиот хит. „Olaf’s Frozen Adventure“ го става…

Премиера: Александра Пријовиќ – “Клизав под“Музика и филм

Премиера: Александра Пријовиќ – “Клизав под“

Изминативе 7 дена ги промовираше 3 нови песни, а воедно и 3 нови спота, Александра Пријовиќ денес продолжи со исто…

Премиера на Александра Пријовиќ за “Сепаре“Музика и филм
Премиера

Премиера на Александра Пријовиќ за “Сепаре“

Откако изминативе 7 дена ги промовираше 3 нови песни, а воедно и 3 нови спота, Александра Пријовиќ денес наставува со…

(Видео) Премиера за спотот на дуетот меѓу Ана и РастаМузика и филм

(Видео) Премиера за спотот на дуетот меѓу Ана и Раста

Ана Николиќ и Раста својата соработка ја почнаа за време на подготовките на последниот албум на Ана, “Лабилна“. Таа соработка…

Каролина го промовираше новиот спот!Музика и филм
Предобро нели?

Каролина го промовираше новиот спот!

По кратката пауза и возбудата од судбоносното ДА, македонската пејачката Каролина Гочева сними нов спот со наслов „Свет без граници“.…

R.I.P БетменМузика и филм

R.I.P Бетмен

Адам Вест,или на јавноста познат по неговата улога на Бетмен во телевизиската серија од 60 тите години, почина на 88…

Aл Пачино во биографскиот филмМузика и филм

Aл Пачино во биографскиот филм

Американскиот глумец Ал Пачино ќе глуми во новиот биографски филм на режисерот Бери Левинсон. Филмот е приказна за поранешниот тренер…

Финалната епизода на „Game of Thrones“ со времетраење од час и половинаМузика и филм

Финалната епизода на „Game of Thrones“ со времетраење од час и половина

Финалето на седмата сезона од серијата „Game of Thrones“ ќе биде најдолгата епизода, која ќе трае час и половина. Друга…