„Слушам кај шумат шумите“, новата преработка на Некст ТајмМузика и филм
Веруваме дека е добра изведба..

„Слушам кај шумат шумите“, новата преработка на Некст Тајм

На 10 октомври овој месец,со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје Стефан и Мартин од „Некст тајм“ ќе…

Џенифер Лоренс ќе ја толкува главната улога во шпионскиот трилер “Red Sparrow”Музика и филм
ќе биде добар хит!

Џенифер Лоренс ќе ја толкува главната улога во шпионскиот трилер “Red Sparrow”

Eдна од најплатените актерки на светот, слатката Џенифер Лоренс,повторно ќе заблеска во новото филмско остварување на австрискиот режисер Фрeнсис Лоренс,…

Саманта од “Сексот и градот” ја отвори душата и раскажа за колешките од серијатаМузика и филм
Кој бил проблематичен?

Саманта од “Сексот и градот” ја отвори душата и раскажа за колешките од серијата

Актерката Ким Катрал, односно Саманта во серијата “Сексот и градот”, ја отворила душата и зборувала за многу непознати детали поврзани…

Нема да има трет дел од „Сексот и градот“Музика и филм
Штета

Нема да има трет дел од „Сексот и градот“

Иако нејзината улога како Саманта Џонс ја донесе својата планетарна популарност, Ким Кетрал е главната причина зошто третото продолжение на…

„Beautiful trauma“, новата песна на ПинкМузика и филм
Ви се допаѓа ли?

„Beautiful trauma“, новата песна на Пинк

Во петокот Пинк на својот Twitter профил ја најави објавата на новата песна насловена со името „Beautiful trauma“. -Утре споделувам со вас нова…

Натали Портман со улога во научнофантастичен филм “Annihilation”Музика и филм
добра најава..

Натали Портман со улога во научнофантастичен филм “Annihilation”

Враќајки се на своите актерски почетоци оскаровката Натали Портман ќе ја видиме во новиот филм “Annihilation”, во режија на Алекс…

Нема да има продолжение на Сексот и градотМузика и филм
штета

Нема да има продолжение на Сексот и градот

За наша жал,преубавата Сара Џесика Паркер потврди дека нема да има снимање на третиот дел од филмоѕ  „Сексот и Градот…

Брус Вилис по шести пат во „Умри машки“ (Die Hard)Музика и филм
одличен актер

Брус Вилис по шести пат во „Умри машки“ (Die Hard)

И во шестиот дел од познатиот филм „Умри машки“ (Die Hard) актерската легенда, Брус Вилис се подготвува повторно да влезе во…

„Убиство во Ориент Експрес“ од 10 Ноември во кино салите!Музика и филм
сигурно го гледаме!

„Убиство во Ориент Експрес“ од 10 Ноември во кино салите!

На 10-ти ноември во сите кино сали ширум светот ќе се може да се погледне новата филмска адаптација на една…

Вториот дел на „It“ стига во 2019 годинаМузика и филм

Вториот дел на „It“ стига во 2019 година

Вториот дел од филмската адаптација на романот на Стив Кинаган “It” ќе биде претставена на големиот екран на 6 септември…