„The Greatest Showman“ – нов празничен филм!Музика и филм
Ќе го гледаме!

„The Greatest Showman“ – нов празничен филм!

Под режија на Мајкл Грејси од 20-ти декември ќе имаме можност да го погледнеме „The Greatest Showman“ . Станува збор за мјузикл кој…

Серијата „Господар на прстените“ ќе биде најскапиот тв проектМузика и филм

Серијата „Господар на прстените“ ќе биде најскапиот тв проект

Амазон неодамна објави дека ги купил правата за снимање на серијата Господарот на прстените и дека тоа ќе биде најскапиот…

„Титаник“ повторно во кинатаМузика и филм

„Титаник“ повторно во кината

Легендарниот филм повторно ќе биде во кината по повод својата дваесет годишнина! Многу кина во Америка повторно ќе почнат да…

Трејлер за новото продолжение на DeadpoolМузика и филм

Трејлер за новото продолжение на Deadpool

Првиот тизер на трејлерот за новото продолжение на филмскиот серијал Deadpool беше објавена на YouTube. Со Рајан Рејнолдс, на големиот екран,…

Кој ќе победи во тепачката помеќу најјакиот и најбогатиот Кинез?Музика и филм

Кој ќе победи во тепачката помеќу најјакиот и најбогатиот Кинез?

Кинески милијардер и сопственик на „Алибаба”, Џек Ма покажа неверојатен неговата вештина во боречки вештини во борба со Џет Ли,…

Sia со нова песна  „Snowman“Музика и филм
Празнична и интересна

Sia со нова песна „Snowman“

Сиа сите успеа вчеравечер да ги изненади со нова песна од новиот празничен албум: „Everyday is Christmas“.  Одлична балада која…

Џенифер Анистон и Риз Витерспун повторно заедно на ТВ по ПријателиМузика и филм
Серија

Џенифер Анистон и Риз Витерспун повторно заедно на ТВ по Пријатели

Џенифер Анистон и Риз Витерспун добија зелено светло за реализација на нова серија, која ќе ја гледаме наредна година. Нарачани…

Кевин Спејси повеќе не е дел од актерската екипа на филмот „Сите пари на светот“Музика и филм
Малку глупаво..

Кевин Спејси повеќе не е дел од актерската екипа на филмот „Сите пари на светот“

Во завршениот филм на Ридли Скот „Сите пари на светот“, актерот Кевин Спејси ќе биде „исечен“  и неговата улога ќе…

Tом Хенкс и Мерил Стрип во историска драма “The Post”Музика и филм
Звучи интересно!

Tом Хенкс и Мерил Стрип во историска драма “The Post”

Објавен е првиот трејлер за филмот “The Post” на Стивен Спилберг, во кој главните улоги ги играат оскаровците Том Хенкс…

Селена Гомез не размрда со алтернативно видео за „Wolves“Музика и филм
Интересно..

Селена Гомез не размрда со алтернативно видео за „Wolves“

Пред само две недели Селена го најави своето враќање на музичката сцена со новата песна „Wolves“. Заедно со новиот сингл излезе…