Премиерно: Северина – Мртов без менеМузика и филм

Премиерно: Северина – Мртов без мене

Голема прашина се крена околу новата песна  Мртов без мене и пред нејзиното излегување, со оглед на тоа дека пејачката…

Кои актери ќе ги видиме во Mamma Mia: Here We Go Again?Музика и филм

Кои актери ќе ги видиме во Mamma Mia: Here We Go Again?

„Mamma Mia: Here We Go Again“ ќе ја доживее својата премиера за една година, а најновите вести се дека и…

Историскиот филм „Викторија и Абдул“ доби свој трејлерМузика и филм

Историскиот филм „Викторија и Абдул“ доби свој трејлер

Првото официјално најавно видео за историската драма „Викторија и Абдул“ е достапно за широката јавност. Невреојатната приказна базирана на вистините…

11 годишно девојче ја остави без здив Џенифер ЛопезМузика и филм

11 годишно девојче ја остави без здив Џенифер Лопез

Дијана Помбо е танчерка со светла иднина, која одушеви во новото шоу „World of Dance“. 11-годишното девојче танцуваше на „Bird…

Билетите за концертот на Стинг во Скопје се веќе распродадениМузика и филм

Билетите за концертот на Стинг во Скопје се веќе распродадени

Само неколку дена од пуштањето во продажба, распродадени се билетите за концертот на Стинг во Скопје, соопшти организаторот „Авалон“. За…