„Деспасито“ го спаси Порторико од банкрот!Музика и филм
Музиката е света работа!

„Деспасито“ го спаси Порторико од банкрот!

Пред само два месеци гувернерот на Порторико, Рикардо Росело, прогласи банкрот на земјата со идеја да го реструктуира долгот од…

Кеша прави come back со новата песна „Praying“Музика и филм
Добр

Кеша прави come back со новата песна „Praying“

По цели четири години, Кеша одлучи да објави песна откако помина низ мачна битка на суд со нејзиниот продуцент Dr…

Официјално отворено 18 издание на фестивалот „Егзит“Музика и филм
Луда забава..

Официјално отворено 18 издание на фестивалот „Егзит“

Свеченото отворање на овогодинешниот EXIT Фестивал започна во 23 часот со одбележување на 50-годишнината од „Летото на љубовта”, како што…

Дали Кери ќе остане со Ѕверката?Музика и филм
А баш изгледаат фино..

Дали Кери ќе остане со Ѕверката?

Колумната на Кендис Бушнел денеска би требало да слави 20 роденден, а од тогаш се претвори во една од најпознатите…

Превод на текстот на DespacitoМузика и филм

Превод на текстот на Despacito

Despacito во изведба ма Луис Фонси и Деди Јенки во моментов има 2,3 милијарди прегледи на YouTube и претставува закана…

Премиера на „Спајдермен: Враќање дома“ вечерва во Скопје!Музика и филм
Eдвај чекамеее

Премиера на „Спајдермен: Враќање дома“ вечерва во Скопје!

Најновиот филм со еден од Марвеловите јунаци, „Спајдермен: Враќање дома“ , на чии визуелни ефекти работеше македонската компанија за анимација…

(Видео) Преслушајте ја новата песна на Жељко Јоксимовиќ – МилиметарМузика и филм
Нешто ново

(Видео) Преслушајте ја новата песна на Жељко Јоксимовиќ – Милиметар

Жељко Јоксимовиќ ја претстави новата песна Милиметар, за која тврди дека ќе биде вистински летен хит. Милиметар е песна која…

Despacito во преработка на Филип БожиновскиМузика и филм
Најдобар

Despacito во преработка на Филип Божиновски

Македонски претставник на Ѕвездите на Гранд, Филип Божиновски ја објави својата верзија на мега хитот Despacito. Покрај одличната вокална изведба,…

Стиви Рајан е пронајдена мртва!Музика и филм
R.I.P

Стиви Рајан е пронајдена мртва!

Американската глумица Стиви Рајан (33) е пронајдена мртва откако, како што информираат американските медиуми, извршила самоубиство. Полицијата во Лос Анџелес…

Откриваме која е убавицата од летниот хит DespacitoМузика и филм
Екстра

Откриваме која е убавицата од летниот хит Despacito

Веруваме дека сте едни од многуте кој ова лето комплетно одлепија на хитот Despacito, кој го изведуваат Луис Фонси и…