(Видео) Александра Ковач во ново изданиеМузика и филм
Нов летен хит

(Видео) Александра Ковач во ново издание

Запознајте ја МАКИ, новата сензација на комерцијалната поп музика. Музичката продукција РАпродукција го претставија новиот проект МАКИ, кој ги потпишуваат…

Љубов на прв поглед? Лицето на Џон Сноу кога прв пат ќе ја здогледа Денерис е непроценливоМузика и филм
Серија

Љубов на прв поглед? Лицето на Џон Сноу кога прв пат ќе ја здогледа Денерис е непроценливо

Моментот кој го чекавме сите 7 години полека се ближи. Патиштата на двата омилени ликови од серијата Игра на тронови…

Стигна новиот трејлер за втората сезона на Stranger ThingsМузика и филм
Серија

Стигна новиот трејлер за втората сезона на Stranger Things

Првиот трејлер за втората сезона на популарната Netflix серија Stranger Things претставен е на конвенцијата Comic-Con  во Сан Диего. Осумдесетите…

Колку чини албумот потпишан од Џон Ленон за неговиот убиец?Музика и филм
Суров живот!

Колку чини албумот потпишан од Џон Ленон за неговиот убиец?

Албумот кој Џон Ленон го потпишал за неговиот убиец Марк Чепмен неколку часа пред тој  да го застрела во декември 1980…

Случајно отркиен важен детал од серијата Убице мог оцаМузика и филм
Серија

Случајно отркиен важен детал од серијата Убице мог оца

Хит серијата Убице мог оца оствари незапамтена популарност на српските простори а и пошироко. Фановите не можат да ја дочекаат…

Милица Павловиќ спрема нов хит?!Музика и филм
Нов музички хит

Милица Павловиќ спрема нов хит?!

Милица Павловиќ ја воодушеви јавноста со минатогодишниот албум, па реши со исто темпо да продолжи и годинава. Се чини дека…

Малезија ја забрани песната Деспасито поради скандалозниот текстМузика и филм
Смешно

Малезија ја забрани песната Деспасито поради скандалозниот текст

Малезија го забрани емитувањето на најпопуларната песна на светот Деспасито поради бројните критики дека песната е не-исламска. Во земја во…

Премиера на новиот спот на Николија за Лош момакМузика и филм
Летен хит

Премиера на новиот спот на Николија за Лош момак

Николија го претстави својот нов сингл Лош момак. Младата пејачка го снимаше спотот за време на престојот во Грција, каде…

Нов рекорд за песната ДеспаситоМузика и филм
Браво

Нов рекорд за песната Деспасито

Песната Деспасито шест месеци по објавувањето продолжи да руши рекорди на сите полиња. Пејачот Луис Фонси најверојатно не ни можел…

(Видео) – Премиера на новата песна на СеверинаМузика и филм
Видео запис

(Видео) – Премиера на новата песна на Северина

Четвртата по ред песна од новиот албум на Северина кој што е снимен во Лос Анџелес со мобилен телефон, Северина…