Луна Џогани во новиот спот на Огњен АмиџиќМузика и филм
Премиера

Луна Џогани во новиот спот на Огњен Амиџиќ

После долго отсуство од музичката сцена, Огњен Амиџиќ го претстави новиот летен хит „Превара“, а главната улога во спотот ја…

(Видео) Премиера на новата песна на Гоца ТржанМузика и филм
Видео запис

(Видео) Премиера на новата песна на Гоца Тржан

Гоца Тржан никогаш не била повозбудена за претставување на некоја нова песна, а причините за тоа се бројни. Покрај тоа…

Данијел Дел Луис заминува во пензија !Музика и филм
Нека му е со среќа пензионирањето

Данијел Дел Луис заминува во пензија !

Данијел Дел Луис, еден од најзначајните актери на својата генерација и воено троен добитник на Оскар реши дефинитивно да ја напушти глумата и…

Погледнете го трејлерот за „Pitch Perfect 3“Музика и филм
Со нетрпение го очекуваме..

Погледнете го трејлерот за „Pitch Perfect 3“

Откачената режисерка на филмот „Pitch Perfect 3“ овој пат реши да направи малку поразличен трејлер од оние традиционалните. Имено, освен…

Ова се добитниците на iHeartRadio Much Music наградиМузика и филм
Заслужени

Ова се добитниците на iHeartRadio Much Music награди

На доделувањето на iHeartRadio Much Music награди по бројот на номинации доминираа Дрејк и Ријана. Доделувањето го водеа Алисија Кер…

Дивата Ријана доминира во  „Wild Thoughts“Музика и филм
Ријана е правиот избор..

Дивата Ријана доминира во „Wild Thoughts“

Кој ако не Ријана ? Преубавата поп дива е ѕвездата во спотот за забавната песна „Wild Thoughts“. Славната пејачка танцува…

(Видео) Северина му посвети песна на синотМузика и филм
Тажно

(Видео) Северина му посвети песна на синот

Откако Игор Којиќ ги разнежни сите постирајќи фотографија на Инстаграм и со описот кој го напиша, и самата Северина ги…

Маргот Роби е прекрасна во филмот „Goodbye Christopher Robin“Музика и филм
Звучи интересно..

Маргот Роби е прекрасна во филмот „Goodbye Christopher Robin“

Маргот Роби излегува од светот на комичните филмови и влегува во друга сфера на филмови, со оглед на нејзиното појавување…

Што и е на Гвинет Палтроу?Музика и филм
Чудно од нејзина страна

Што и е на Гвинет Палтроу?

Гвинет Палтроу никогаш не била срамежлива ѕвезда, впрочем таа ужива во вниманието. Кога и да се појави пред фоторепортерите грчевито…

Пресмешно, доаѓа Daddy’s Home 2Музика и филм
Ние веќе сме спремни за втората сезона

Пресмешно, доаѓа Daddy’s Home 2

Погледнете какво фантастично продолжение доаѓа! Една од подобрите комедии, односно филмот Daddy’s Home имавме можност да ги погледнеме во 2015-та.…