Лана дел Реј заедно со A$AP Rocky имаат нови песниМузика и филм
Веќе ги засакавме!

Лана дел Реј заедно со A$AP Rocky имаат нови песни

На 21 јули излегува најновиот албум на  Лана дел Реј каде се објавени две нови песни во соработка со A$AP…

Џеј Ло ќе ви го запре здивот кога ќе ја видите гола во новиот спот!Музика и филм
WOW!

Џеј Ло ќе ви го запре здивот кога ќе ја видите гола во новиот спот!

Славната поп дива го блокирала интернетот со новиот спот за песната “Ni Tu Ni Yo”, откако се појавува целосно разголена.…

Кој е најгледан музички спот на сите времиња?Музика и филм
Koj би рекол?

Кој е најгледан музички спот на сите времиња?

До неодамна најгледан музички спот на сите времиња беше добро познатиот “Gangam Style”а сега после долго време, тој е конечно…

Лиам Пејн од групата One Direction со свој соло сингл!Музика и филм
Интересно хитче

Лиам Пејн од групата One Direction со свој соло сингл!

Откако Зајн Малик се оддели од групата,полека сите од момците од One Direction почнуваат сами да си градат кариери. Овој…

50% поевтин Pickbox? Можеби најдобрата вест што љубителите на серии можат да ја слушнат летово!Музика и филм
Промоција која не се пропушта

50% поевтин Pickbox? Можеби најдобрата вест што љубителите на серии можат да ја слушнат летово!

Имајќи ги на ум сите луѓе што не можат да живеат без серии, своите досегашни корисници, но и целокупната популарност…

(ВИДЕО) Дани Димитровска со нов сингл и спот!Музика и филм
Позитивно изненадува

(ВИДЕО) Дани Димитровска со нов сингл и спот!

Поп-рок пејачката Дани Димтровска, во новото видео пее за раскажана приказната за Скопје во 1962 година,во која се искористени кадрите од документарецот на…

„Деспасито“ го спаси Порторико од банкрот!Музика и филм
Музиката е света работа!

„Деспасито“ го спаси Порторико од банкрот!

Пред само два месеци гувернерот на Порторико, Рикардо Росело, прогласи банкрот на земјата со идеја да го реструктуира долгот од…

Кеша прави come back со новата песна „Praying“Музика и филм
Добр

Кеша прави come back со новата песна „Praying“

По цели четири години, Кеша одлучи да објави песна откако помина низ мачна битка на суд со нејзиниот продуцент Dr…

Официјално отворено 18 издание на фестивалот „Егзит“Музика и филм
Луда забава..

Официјално отворено 18 издание на фестивалот „Егзит“

Свеченото отворање на овогодинешниот EXIT Фестивал започна во 23 часот со одбележување на 50-годишнината од „Летото на љубовта”, како што…

Дали Кери ќе остане со Ѕверката?Музика и филм
А баш изгледаат фино..

Дали Кери ќе остане со Ѕверката?

Колумната на Кендис Бушнел денеска би требало да слави 20 роденден, а од тогаш се претвори во една од најпознатите…