„Šljive su rodile“, нова песна на Здравко Чолиќ!Музика и филм
Интересна нумера

„Šljive su rodile“, нова песна на Здравко Чолиќ!

Здравко Чолиќ денес на својот YouTube канал го промовираше својот нов сингл и спотот за истиот „Šlji ve su rodile“. Текстот…

Сексот и градот 3 ќе биде снимен без Саманта!Музика и филм
Но зошто?

Сексот и градот 3 ќе биде снимен без Саманта!

И покрај тажната вест која ја соопшти Сара Џесика Паркер дека нема да има трето продолжение на Сексот и градот,…

Почина актрот кој остави неизбришлива трага во Game of ThronesМузика и филм

Почина актрот кој остави неизбришлива трага во Game of Thrones

Актерот Рој Дотрис, кој играше во бројни серии и филмови, вклучувајќи ја и Играта на тронови и Амадео, почина во…

Роберт де Ниро, Џо Пешија и Ал Пачино заедно во нов филмМузика и филм
Одлична екипа

Роберт де Ниро, Џо Пешија и Ал Пачино заедно во нов филм

Само Мартин Скорсезе може да ги обедини големите како Роберт де Ниро, Џо Пешија и Ал Пачино. Имено, на интернет…

Преслушајте ја штотуку објавената песна на Тоше ПроескиМузика и филм
Видео запис

Преслушајте ја штотуку објавената песна на Тоше Проески

Денес се одбележува точно десет години од трагичната несреќа на незаборавниот Тоше Проески. Тоше почина на 16 октомври 2007 година…

“Freedom” – нов видеоспот на Бијонсе!Музика и филм

“Freedom” – нов видеоспот на Бијонсе!

По повод Меѓународниот ден на девојчињата поп-дивата Бијонсе го претстави новиот видеоспот за песната “Freedom” од последниот албум “Lemonade”. Со…

Стигна новиот трејлер за Stranger ThingsМузика и филм

Стигна новиот трејлер за Stranger Things

Едно од најголемите освежувања на малите екрани минатата година беше серијата Stranger Things, а од 27 октомври ќе можеме да…

Првиот целосен трејлер на „Војна на Ѕвездите“ 8!Музика и филм
Нас ни се допаѓа, а Вам?

Првиот целосен трејлер на „Војна на Ѕвездите“ 8!

„Лукас Филмс“ го објави првиот целосен трејлер за филмот „Војна на Ѕвездите – Последниот Џедај“, чија премиер е предвидена за…

Вистинско ремек дело на Некст Тајм ( ВИДЕО )Музика и филм
Предобра!

Вистинско ремек дело на Некст Тајм ( ВИДЕО )

Скопското рок дуо направи уште една феноменална обработка на македонската народна песна „Слушам кај шумат шумите“. По успешната преработка на…

Дуксери напишани на македонски јазик во спотот на Еминем!Музика и филм
Македонија мора секаде да ја има...

Дуксери напишани на македонски јазик во спотот на Еминем!

Американскиот рапер Еминем овој пат сними политички мотивиран спот во кој се нафрла врз сегашниот претседател Доналд Трамп, но, еден…