Стигна новиот трејлер за Stranger ThingsМузика и филм

Стигна новиот трејлер за Stranger Things

Едно од најголемите освежувања на малите екрани минатата година беше серијата Stranger Things, а од 27 октомври ќе можеме да…

Првиот целосен трејлер на „Војна на Ѕвездите“ 8!Музика и филм
Нас ни се допаѓа, а Вам?

Првиот целосен трејлер на „Војна на Ѕвездите“ 8!

„Лукас Филмс“ го објави првиот целосен трејлер за филмот „Војна на Ѕвездите – Последниот Џедај“, чија премиер е предвидена за…

Вистинско ремек дело на Некст Тајм ( ВИДЕО )Музика и филм
Предобра!

Вистинско ремек дело на Некст Тајм ( ВИДЕО )

Скопското рок дуо направи уште една феноменална обработка на македонската народна песна „Слушам кај шумат шумите“. По успешната преработка на…

Дуксери напишани на македонски јазик во спотот на Еминем!Музика и филм
Македонија мора секаде да ја има...

Дуксери напишани на македонски јазик во спотот на Еминем!

Американскиот рапер Еминем овој пат сними политички мотивиран спот во кој се нафрла врз сегашниот претседател Доналд Трамп, но, еден…

Адам Сендлер во придружба на Мајли Сајрус ја изведе песната “No Freedom”Музика и филм
Oдличен настап!

Адам Сендлер во придружба на Мајли Сајрус ја изведе песната “No Freedom”

Честопати сме изненадени од талентот за музика на бројни актери и актерки, а овој пат популарниот комичар Адам Сендлер застана…

Филмот на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“ со премиера во Сан ПаулоМузика и филм

Филмот на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“ со премиера во Сан Пауло

Новиот филм на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“, ќе има премиера на најголемиот филмски фестивал во Латинска Америка, фестивалот во Сао…

Премиерата на Justice League e на 17-ти ноември!Музика и филм
Нетрпеливи сме..

Премиерата на Justice League e на 17-ти ноември!

За нештата да бидат уште поинтересни на само неполн месец од светската премиера на Justice League беше објавен 4-от трејлер за…

„Fast and furious 9“ ќе го чекаме дури до 2020 година..Музика и филм
Нема утка!

„Fast and furious 9“ ќе го чекаме дури до 2020 година..

„Fast and furious 9“ според официјалните најави на социјалните мрежи Twitter и Инстаграм, во светските кино – сали премиерно ќе…

“Game of Thrones” ќе се снима до лето,a првата епизода во 2019 годинаМузика и филм
едвај чекам!

“Game of Thrones” ќе се снима до лето,a првата епизода во 2019 година

Иако новата сезона на мегапопуларната серија “Game of Thrones” ќе има најмалку епизоди досега, продуцентите имаат полни раце работа како…

„Слушам кај шумат шумите“, новата преработка на Некст ТајмМузика и филм
Веруваме дека е добра изведба..

„Слушам кај шумат шумите“, новата преработка на Некст Тајм

На 10 октомври овој месец,со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје Стефан и Мартин од „Некст тајм“ ќе…