Саманта се брани, не е виновна што нема да има трето продожение на Сексот и градот!Музика и филм
Многу непријатно..

Саманта се брани, не е виновна што нема да има трето продожение на Сексот и градот!

Сара Џесика Паркер даде изјава дека снимањето на третиот дел од Сексот и градот нема да се случи и дека…

Ова се најлошите хорор филмови на сите времињаМузика и филм

Ова се најлошите хорор филмови на сите времиња

Анализирајќи ги оценките од филмските критичари и публиката на сајтовите Rotten Tomatoes и IMDb, 24/7 Wall St. состави листа од…

3 минути од премиерата на осмата сезона од Walking Dead (ВИДЕО)Музика и филм
го чекаме во кино салите..

3 минути од премиерата на осмата сезона од Walking Dead (ВИДЕО)

Исечокот од три минути кој е објавен на YouTube е дел од премиерата на осмата сезона од планетарно популарната серија…

Ова се најдобите филмови во 21 век според мислењето на критичаритеМузика и филм

Ова се најдобите филмови во 21 век според мислењето на критичарите

Популарниот сајт за филмска рецензија Metacritic објави листа на филмови кои во 21-от век најдобро поминаа кај критичарите. 2001: “The…

„Šljive su rodile“, нова песна на Здравко Чолиќ!Музика и филм
Интересна нумера

„Šljive su rodile“, нова песна на Здравко Чолиќ!

Здравко Чолиќ денес на својот YouTube канал го промовираше својот нов сингл и спотот за истиот „Šlji ve su rodile“. Текстот…

Сексот и градот 3 ќе биде снимен без Саманта!Музика и филм
Но зошто?

Сексот и градот 3 ќе биде снимен без Саманта!

И покрај тажната вест која ја соопшти Сара Џесика Паркер дека нема да има трето продолжение на Сексот и градот,…

Почина актрот кој остави неизбришлива трага во Game of ThronesМузика и филм

Почина актрот кој остави неизбришлива трага во Game of Thrones

Актерот Рој Дотрис, кој играше во бројни серии и филмови, вклучувајќи ја и Играта на тронови и Амадео, почина во…

Роберт де Ниро, Џо Пешија и Ал Пачино заедно во нов филмМузика и филм
Одлична екипа

Роберт де Ниро, Џо Пешија и Ал Пачино заедно во нов филм

Само Мартин Скорсезе може да ги обедини големите како Роберт де Ниро, Џо Пешија и Ал Пачино. Имено, на интернет…

Преслушајте ја штотуку објавената песна на Тоше ПроескиМузика и филм
Видео запис

Преслушајте ја штотуку објавената песна на Тоше Проески

Денес се одбележува точно десет години од трагичната несреќа на незаборавниот Тоше Проески. Тоше почина на 16 октомври 2007 година…

“Freedom” – нов видеоспот на Бијонсе!Музика и филм

“Freedom” – нов видеоспот на Бијонсе!

По повод Меѓународниот ден на девојчињата поп-дивата Бијонсе го претстави новиот видеоспот за песната “Freedom” од последниот албум “Lemonade”. Со…