Погледнете го трејлерот на мјузиклот “Мама Миа: Одиме повторно!” кои се враќа после 10 годиниМузика и филм
едвај чекамеее

Погледнете го трејлерот на мјузиклот “Мама Миа: Одиме повторно!” кои се враќа после 10 години

Десет години после легендарниот филм “Мама Миа!”, кој заработи повеќе од 600 милиони долари ширум светот, се враќаме на магичниот…

Настапот на Eye Cue на првата полуфинална вечер на ЕвровизијаМузика и филм

Настапот на Eye Cue на првата полуфинална вечер на Евровизија

Вчера се претставивме 11-ти по ред, од 19 земји-учеснички во првата полуфинална вечер на 63-тото издание на Евровизија. Марија го…

10 претставници кои се пласираа во финалето на ЕвровизијаМузика и филм

10 претставници кои се пласираа во финалето на Евровизија

Вчера се одржа првата полуфинална вечер на песна за Евровизија за големото финале на 12-ти мај кој се одржува во…

Македонската кинематографија на 71. Кански филмски фестивалМузика и филм

Македонската кинематографија на 71. Кански филмски фестивал

Со еден филм во официјалната натпреварувачка програма, со четири најнови остварувања што ќе бидат прикажани на филмскиот маркет и со…

“Avengers: Infinity War” со заработка од 112,5 милиони долариМузика и филм
филмот се најде на врвот на Box Office

“Avengers: Infinity War” со заработка од 112,5 милиони долари

Втор викенд по ред филмот “Avengers: Infinity War” ја забележа најголемата заработка на благајните во кино салите со повеќе од…

Eye Cue блеснаа на синиот тепих на ЕвровизијаМузика и филм
НЕ ДЕКА СЕ НАШИ АМА...

Eye Cue блеснаа на синиот тепих на Евровизија

Македонските претставници овие денови се во Лисабон, Португалија каде што почнувајќи од утре се до сабота ќе се одржи најпопуларното…

Боб Дилан ќе лансира свое виски, „Heaven’s Door”Музика и филм
Интересно..

Боб Дилан ќе лансира свое виски, „Heaven’s Door”

Американскиот музичар и добитник на Нобеловата награда за литература, Боб Дилан (76) заедно со својот партнер, кон крајот на мај…

Дедпул танцува со Селин ДионМузика и филм
Премиерата на филмот е на 18-ти мај.

Дедпул танцува со Селин Дион

За само неколку недели доаѓа вториот дел од филмот „Дедпул”, што значи огромна промоција и маркетинг и појавување на познатиот…

„Парни ваљак“ бараат замена за АкиМузика и филм
НЕ СЕ НАОЃА ТАКА ЛЕСНО

„Парни ваљак“ бараат замена за Аки

Рок групата „Парни ваљак“ бараат привремена замена за својот легендарен пејач Аки Рахимовски, кој заздравува од мозочен удар. Тие не…

Мишел Фајфер се враќа на сценатаМузика и филм

Мишел Фајфер се враќа на сцената

Холивудската актерка Мишел Фајфер некое време се дистанцира од филмскиот свет, но се врати со неколку одлични улоги. Со оглед…