Том Круз го запре сообраќајот при снимање на Невозможна мисијаМузика и филм
Екстра

Том Круз го запре сообраќајот при снимање на Невозможна мисија

Том Круз предизвика вистински хаос со снимањето на новиот филм во центарот на Лондон. За продолжението на Невозможна мисија се…

Тејлор Свифт објави нов видео записМузика и филм
Видео запис

Тејлор Свифт објави нов видео запис

Тејлор Свифт уште еднаш покажа дека владее со музичката сцена со најновиот видео запис за песната End Game. Видео записот…

Преслушајте ја новата песна на Енрике ИглесиасМузика и филм
Нов хит

Преслушајте ја новата песна на Енрике Иглесиас

Откако почна да прави латино песни, Енрике Иглесиас повторно стана еден од најслушаните изведувачи на светот. А денес на листата…

Листа на номинации и добитници на Златен ГлобусМузика и филм

Листа на номинации и добитници на Златен Глобус

Вчера се одржа 75. доделување на Златен Глобус, а остварувањата кои доминираа во номинациите и во наградите се “The Shape…

Џастин Тимберлејк се врати со нов видео записМузика и филм
Екстра

Џастин Тимберлејк се врати со нов видео запис

Џастин Тимберлејк се врати на музичката сцена по долгогодишна пауза, со песната Filthy, со која го најавува албумот Man of…

Потврдено – Игра на тронови се враќа во 2019 годинаМузика и филм
Серија

Потврдено – Игра на тронови се враќа во 2019 година

Осмата и последма сезона од Игра на тронови ќе биде емитувана во 2019 година, потврди HBO. По раните планови на…

Рита Ора и Лијам Пејн со нова песна за 50 Нијанси СивоМузика и филм
Екстра

Рита Ора и Лијам Пејн со нова песна за 50 Нијанси Сиво

Рита Ора и Лијам Пејн ги здружиа силите и снимиа дует  за песната For You, нумера која ќе се најде…

Хип хопот е најслушана музика во 2017та година!Музика и филм
па секако..

Хип хопот е најслушана музика во 2017та година!

“Nielsen” за 2017та година спровела истражување за најзастапениот музички жанр, наведувајќи дека хип-хопот за прв пат ја надминал рок музиката…

Еминем, Бијонсе и The Weeknd се ѕвездите на филмскиот фестивал Coachella 2018Музика и филм
добра комбинација

Еминем, Бијонсе и The Weeknd се ѕвездите на филмскиот фестивал Coachella 2018

Главните овогодинешни ѕвезди на најголемиот музички фестивал – Coachella, се Еминем, Бијонсе и The Weeknd, потврдија организаторите. Бијонсе оваа година…

Нов трејлер за „Fifty Shades Freed“Музика и филм
Наскоро

Нов трејлер за „Fifty Shades Freed“

Новата година започна со новиот трејлер за трилогијата „Fifty Shades Of Grey“. Тој излезе токму на 1-ви јануари. Дакота Џонсон…