Филмови кои оставрија најголема заработка за помалку од еден месецМузика и филм
Заслужени добивки

Филмови кои оставрија најголема заработка за помалку од еден месец

Black Panther  на режисерот Рајан Куглер влезе во историјата како едно од достигнувањата што направија најголем профит. Оваа недела Black Panther заработи профит…

Израелската песна за Евровизија стана вистински хит и фаворитМузика и филм
Забавна песна

Израелската песна за Евровизија стана вистински хит и фаворит

Песната Toy на Нета од Израел е објавена во неделата, а веќе има над 1,8 милиони прегледи на YouTube. Израелската…

Изјавата на продуцентката ги потврди најголемите стравови на фановите на Game of ThronesМузика и филм

Изјавата на продуцентката ги потврди најголемите стравови на фановите на Game of Thrones

Производителите на кабелската мрежа HBO потврдија дека во последните неколку епизоди од следната финална сезона на Играта на тронот, неколку…

Македонска премиера на најновиот филм на Милчо МанчевскиМузика и филм
Американски филм Милчо Манчевски

Македонска премиера на најновиот филм на Милчо Манчевски

На 22 март со почеток во 20 часот во кино Милениум ќе биде премиерата на „Бикини Мун“, најновиот американски филм…

Слушнете ја Lost and Found, песната која ќе не претставува на ЕвровизијаМузика и филм
Евровизија

Слушнете ја Lost and Found, песната која ќе не претставува на Евровизија

Еye Cue го објавија видеозаписот за песната Lost and Found со која ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Лисабон.…

10 најдобри документарци на сите времињаМузика и филм
Заслужено прво место

10 најдобри документарци на сите времиња

Критичарите кои ги рангираа филмовите на сајтот Rotten Tomatoes направија листа на најдобри документарци на сите времиња. Првото место му…

Бијонсе и Џеј Зи објавија дека ова лето заминуваат на заедничка турнеја “On The Run 2”Музика и филм
ЌЕ БИДЕ НАСТАН ЗА ПАМЕТЕЊЕ

Бијонсе и Џеј Зи објавија дека ова лето заминуваат на заедничка турнеја “On The Run 2”

Најбогатиот музички пар Бијонсе и Џеј Зи се подготвуваат за уште една заедничка турнеја, која е најавена ова лето, 2018…

Познатиот акционен филм доби свое продолжениеМузика и филм

Познатиот акционен филм доби свое продолжение

За скоро една деценија, станува збор за продолжување на познатиот акционен хит од 1986 година, кој го прославува актерот Том…

Излезе трејлерот за филмот за кој Шерлис Терон се здебели 16 кгМузика и филм

Излезе трејлерот за филмот за кој Шерлис Терон се здебели 16 кг

Шарлиз Терон за улогата во новиот филм Tully се здебели 16 килограми, а неодамна се појави и трејлерот за оваа…

Дејвид Гета го затвора ЕгзитМузика и филм

Дејвид Гета го затвора Егзит

Годинашното издание на музичкиот фестивал Егзит ќе го затвори францускиот диџеј Дејвид Гета со настап на главната бина, соопштија организаторите…