Женската банда од „Ocean’s 8“ со промоција во ЛондонМузика и филм
МОЌНО!

Женската банда од „Ocean’s 8“ со промоција во Лондон

Шест од осумте ѕвезди од „Ocean’s 8“ присуствуваа на премиерата на актуелниот филмски хит во Лондон. Ријана зачекори на црвениот…

”A Star Is Born” е новиот филм на Лејди Гага и Бредли КуперМузика и филм
дефинитивно го гледаме

”A Star Is Born” е новиот филм на Лејди Гага и Бредли Купер

Го објавија и првиот трејлер за филмот “A Star Is Born” на чие сценарио и режија се потпишува Бредли Купер,…

Кој ќе ја замени Меган Маркл во Suits?Музика и филм
ИНТЕРЕСНА ЗАМЕНА

Кој ќе ја замени Меган Маркл во Suits?

Популарната серија Suits се враќа на малите екрани, но без двајца главни глумци – Патрик Адамс и од неодамна англиската…

20 години од легендарната серија „Сексот и градот“Музика и филм
И СЕУШТЕ Е АКТУЕЛНА

20 години од легендарната серија „Сексот и градот“

Поминаа 20 години откако светот се запозна со верните пријателки Кери Бредшо, Саманта Џонс, Миранда Хобс и Шарлот Јорк, а…

9 интересни факти кои веројатно не ги знаете за Дуа ЛипаМузика и филм
СЕГА ГИ ЗНАЕМЕ

9 интересни факти кои веројатно не ги знаете за Дуа Липа

Дуа Липа е петпати номинирана за Британските награди и доминира на музичките топ листи, а во последниве неколку години ја…

Почина пејачот Синан СакиќМузика и филм
тажно

Почина пејачот Синан Сакиќ

Синан Сакиќ ја загуби битката со болеста која ја водеше подолг период. Како што пишуваат српските медиуми пејачот почина на…

Либеро бенд со нова песнa и спотМузика и филм

Либеро бенд со нова песнa и спот

Либеро бенд не престануваат со напорна работа освојувајќи ја публиката. Нивната нова песна „Моја“ беше промовирана со видео запис. Текстот…

Анџелина Џоли и Ел Фанинг уживаат во снимањето на „Maleficent 2″Музика и филм
ЗАБАВНО ИМ Е

Анџелина Џоли и Ел Фанинг уживаат во снимањето на „Maleficent 2″

Aктерката Ел Фанинг ги сподели нејзините први фотографии од снимањето на филмот „Maleficent 2″ на нејзиниот профил на Instagram Анџелина…

(Cyrillic) заедно со (Iwayo) и (Dina) со нова соработка “Right Here”Музика и филм

(Cyrillic) заедно со (Iwayo) и (Dina) со нова соработка “Right Here”

После успешната соработка на “Feel Like” која што е издадена на CDeep Music и беше одлично прифатена како од македонската…

Шпански оркестар ја изведе „Македонско девојче“ во МинхенМузика и филм
Браво

Шпански оркестар ја изведе „Македонско девојче“ во Минхен

Македонската песна „Македонско девојче“ како еден од најпрепознатливиот симбол за нашата земја, се слушаше среде Минхен. Оркестарот „Barcelona Gipsy Balkan…