Никол Шерцингер го прослави роденденот на ХаваиМузика и филм
УЖИВА

Никол Шерцингер го прослави роденденот на Хаваи

Атрактивната ѕвезда и поранешна членка на групата The Pussycat Dolls го прослави својот 41-ви роденден на Хаваи. Таа во друштво…

Објавен новиот трејлер за „Чарлиевите ангели”Музика и филм

Објавен новиот трејлер за „Чарлиевите ангели”

Објавен е новиот трејлер за филмот “Чарлиевите ангели” чија режија ја потпишува Елизабет Бенкс, а во кој улогите ги оствариле…

Косово не смее да настапува на ЕвровизијаМузика и филм
Официјално

Косово не смее да настапува на Евровизија

Членките на Европската радиодифузна такса (ЕБУ) не прифатиле да се измени статусот и Косово да биде рамноправен член. Промените во…

Леброн Џејмс го потврди учеството во „Space Jam 2“Музика и филм

Леброн Џејмс го потврди учеството во „Space Jam 2“

Леброн Џејмс го потврди учеството во „Space Jam 2“ – продолжението на филмскиот хит со Мајкл Џордан од 1996 година.…

Рита Ора, Тиесто и Џонас Блу гомобјавија новиот спот за „Ritual“Музика и филм
НОВ ЛЕТЕН ХИТ

Рита Ора, Тиесто и Џонас Блу гомобјавија новиот спот за „Ritual“

Рита Ора, Тиесто и Џонас Блу имаат летен хит. Нивната забавна песна „Ritual“ доби и спот во кој Ора танцува…

Христијан со кавер верзија на „Нека боли“Музика и филм
Одлична изведба

Христијан со кавер верзија на „Нека боли“

Христијан Тришоски на својот официјален YouTube канал ја објави првата од вкупно три преработки на големи регионални хитови со кои…

Александра Пријовиќ објави нова песнаМузика и филм
Прекрасно изгледа по породувањето

Александра Пријовиќ објави нова песна

Александра Пријовиќ, се врати на естрадното небо многу брзо откако на свет го донесе својот син Александар. Таа со песната…

Бонд има нов автомобилМузика и филм
Бесно

Бонд има нов автомобил

Британскиот произведувач на автомобили потврди дека во новиот филм за Џејмс Бонд нивниот хиперавтомобил ќе има една од главните улоги.…

Новата песна и спот на ДНК со силна поракаМузика и филм
Браво

Новата песна и спот на ДНК со силна порака

Панчо доживеа сообраќајна незгода и е во болница во новиот спот на дуото ДНК за песната „Горе или доле“. За новата…

Ники Минаж го објави новиот спотМузика и филм

Ники Минаж го објави новиот спот

Популарната раперка Ники Минаж се врати на сцената и тоа на “голема врата“ и го објави новиот сингл „Megatron“. Ники…