Ријана позира за својот бренд Savage x FentyМузика и филм

Ријана позира за својот бренд Savage x Fenty

Пред сезоната на новогодишните и божиќни празници, пејачката Ријана позираше за својот бренд за долна облека Savage x Fenty. Дизајните се…

Џенифер Лопез во сексипилно издание за GQМузика и филм

Џенифер Лопез во сексипилно издание за GQ

50-годишната музичка ѕвезда сними сексапилна фотосесија за да прослави за титулата Икона на годината, за познатото машко списание. Лопез позираше во…

Николас Кејџ ќе го глуми Николас КејџМузика и филм

Николас Кејџ ќе го глуми Николас Кејџ

Внукот на Френсис Форд Копола, актерот Николас Кејџ, ќе се глуми себеси во филм посветен на него. Во тек се…

Бијонсе е гламурозна дама во креација со пердувиМузика и филм

Бијонсе е гламурозна дама во креација со пердуви

38-годишната пејачка изгледаше гламурозно во блескава креација со бели пердуви од Роберто Кавали на синоќешната добротворната гала организирана од Фондацијата…

Роберт де Ниро е добитник на награда за животно делоМузика и филм

Роберт де Ниро е добитник на награда за животно дело

Актерот Роберт де Ниро ќе добие награда за животно дело на наредните доделувања на Златен глобус. Почесната награда „Sesil B.…

Џенифер Лопез снима нов филмМузика и филм

Џенифер Лопез снима нов филм

Пејачката и глумица снима романтична комедија „Marry me“ а партнер во филмот и е познатиот Овен Вилсон. Според списанието Variety,…

Северина во ново секси изданиеМузика и филм

Северина во ново секси издание

Северина се подготвува за својата турнеја „The Magic Tour“ која ќе започне со настап во сплитската Спаладиум Арена. Најавила голем…

Ричард Гир повторно ќе стане таткоМузика и филм

Ричард Гир повторно ќе стане татко

36-годишната сопруга на глумецот, Александра Гир е бремена по вторпат. Бебето се очекува да се роди на пролет. Гир е…

Лејди Гага позираше за ElleМузика и филм

Лејди Гага позираше за Elle

Лејди Гага позираше за модното списание Elle, но и беше интервјуирана од Опра Винфри. Во интервјуто, Лејди Гага даде свој…

Прва серија на Амазон која ги надмина сите очекувањаМузика и филм

Прва серија на Амазон која ги надмина сите очекувања

Станува збор за серијата Modern Love. Креирана според познатите есеј колумни во New York Times, Modern Love е серија составена од…