Пристигна трејлерот за новиот акционен филм “Skyscraper” со Двејн ЏонсонМузика и филм
интересно..

Пристигна трејлерот за новиот акционен филм “Skyscraper” со Двејн Џонсон

По завршувањето на американскиот Супер Боул, за прв пат беше прикажан трејлерот за најновиот филм со Двејн Џонсон, “Облакодер” (“Skyscraper”)…

Можно е продолжение на “Friends”!?Музика и филм
ИНТЕРЕСНО !

Можно е продолжение на “Friends”!?

Во јавноста  се шпекулира за повторно снимање на серијата “Пријатели”, па дури и во форма на филм. Неодамна објавениот трејлер…

Пристигна првиот трејлер за Mission Impossible – FalloutМузика и филм
сигурно ќе биде одличен филм

Пристигна првиот трејлер за Mission Impossible – Fallout

Во шестиот дел од оваа франшиза, Итан Хант се враќа повторно со нова бескомпромисна мисија во која се појавуваат и…

Ќе се снима анимиран филм со „Super Mario“Музика и филм
СУПЕР!

Ќе се снима анимиран филм со „Super Mario“

Истото студио кое ги сними хитовите „Despicable Me“ и „Minions“ ќе снима долгометражен анимиран филм за Супер Марио.Јапонската компанија Nintendo…

Почна снимањето на последната сезона на Game of ThronesМузика и филм
Во исчекување

Почна снимањето на последната сезона на Game of Thrones

Снимањето на новата сезона на серијата Game of Thrones само што не започна, како што беше потврдено од логистичкиот шатор…

Роби Вилијамс нема да го изведува неговиот најголем хит!Музика и филм
омиленатааа

Роби Вилијамс нема да го изведува неговиот најголем хит!

Најголемата британска ѕвезда Роби Вилијамс во интервју кое неодамна го направи, изјави дека песната “Angels” повеќе нема да ја изведува…

Spice Girls доаѓа повторно на сцената!Музика и филм
Интересно..

Spice Girls доаѓа повторно на сцената!

Парична надомест од 11,4 милиони евра би добил популарниот женски бенд од 90 – те Спајс Грлс (Spice Girls) доколку …

Оваа Македонка е дел од „ѕвездениот“ тим на Star TrekМузика и филм
ГОРДИ СМЕ НА НЕА

Оваа Македонка е дел од „ѕвездениот“ тим на Star Trek

Никој нема слушнато за Александра Кочоска, но тоа не го оспорува фактот дека таа е успешна Македонка во Холивуд. 30-годишна…

Кетрин Хејгл како Меган Маркле во „Костуми“Музика и филм

Кетрин Хејгл како Меган Маркле во „Костуми“

Кетрин Хејгл ја доби главната улога во осмата сезона на серијата „Suits“ откако Меган Маркле и нејзиниот пријател од екранот,…

Вака изгледаат ѕвездите од „Брилијантин“ 40 години подоцнаМузика и филм

Вака изгледаат ѕвездите од „Брилијантин“ 40 години подоцна

Оваа година навршуваат 40 години од првото прикажување на еден од најромантичните филмови на сите времиња – „Брилијантин“. Џон Траволта…