10 најдобри филмови во 2017 годинаМузика и филм
Одличен избор

10 најдобри филмови во 2017 година

Новогодишните празници се време на рекапитализација на минатата година и изработка на планови за наредната година, како и времето кога…

Најавена е новата сезона на “Top Gear” во која гостува и Кен БлокМузика и филм
добра најава..

Најавена е новата сезона на “Top Gear” во која гостува и Кен Блок

По првите епизоди на новата сезона на шоуто “Grand Tour”, имаме прилика да ја погледнеме и најавата за следната сезона…

Интересна предновогодишна програма на Cineplexx 28.12 – 03.01.2018Музика и филм
ќе ги посетиме

Интересна предновогодишна програма на Cineplexx 28.12 – 03.01.2018

Подгответе се за новата година со потполно нова игра и потполно нови правила. Оваа година ќе се игра потполно нов…

Слушнете ги хитовите од 2017 година во една песнаМузика и филм
Екстра

Слушнете ги хитовите од 2017 година во една песна

Останаа уште само неколку дена во 2017 година и можеме да кажеме дека оваа година беше година на добри хитови.…

Вистински облини, несовршености и целулит во новата песна “Vai Malandra”Музика и филм
храбар потег

Вистински облини, несовршености и целулит во новата песна “Vai Malandra”

Една од најсексапилните бразилски пејачки, Анита предизвикала лавина од коментари на социјалните мрежи откако го објавила видеоспотот за својата нова…

Погледнете го првиот трејлер за филмот Ocean’s 8Музика и филм
Трејлер

Погледнете го првиот трејлер за филмот Ocean’s 8

Долго очекуваниот трејлер за филмот Ocean’s 8 стигна на интернет денес, а во него конечно ги гледаме моќните дами на…

Маја Беровиќ и Леон со нов дуетМузика и филм
Нов хит

Маја Беровиќ и Леон со нов дует

Маја Беровиќ годината ја завршува во голем стил, со гостување во песната на младиот пејач Леон, кој публиката го запозна…

Кој филм најмногу се гледаше на 10.000 метри висина?Музика и филм

Кој филм најмногу се гледаше на 10.000 метри висина?

Анимираниот филм “The Boss Baby” најмногу се гледаше на летовите на авиокомпанијата Qantas. Филмот го освои првото место на листата…

Нов албум на Здравко Чолиќ, „Ono malo sreće“Музика и филм
апсолутен хит

Нов албум на Здравко Чолиќ, „Ono malo sreće“

Здравко Чолиќ  го издаде својот петнаесетти студиски албум „Ono malo sreće“ кој е прво заедничко издание на двете најголеми дискографски…

Документарниот филм за Дејвид Боуви доаѓа набрзо!Музика и филм
едвај чекаме

Документарниот филм за Дејвид Боуви доаѓа набрзо!

Документарниот филм “David Bowie: The Last Five Years” за животот на легендарниот музичар Дејвид Боуви наскоро ќе ја доживее својата премиера.…