The Sopranos, најдобра серија на 21 век!Музика и филм
Се сложувате ли со ова?

The Sopranos, најдобра серија на 21 век!

Шест критичари на светскиот британски медиум „Гардијан“ ја избраа најдобрата серија во 21 век. Серијата „The Sopranos“ беше избрана за…

The Pussycat Dolls се враќаат на сценаМузика и филм
Конечно добра женска група на сцената повторно

The Pussycat Dolls се враќаат на сцена

Еден од бендовите кои го сочинуваат секси девојки конечно по 10 години се собира повторно. Според досегашните и нформации, желбата…

Првата авторска песна на новото музичко дуо Александар Митевски и актерот Драган Спасов ДацМузика и филм
Македонската музичка сцена доби ново музичко дуо

Првата авторска песна на новото музичко дуо Александар Митевски и актерот Драган Спасов Дац

Македонската музичка сцена доби ново музичко дуо. Станува збор за дутото Александар и Дац. Тие ја направија нивната прва авторска песна “Цреши…

Кој ви е најдобриот карактер на Квентин Тарантино?Музика и филм

Кој ви е најдобриот карактер на Квентин Тарантино?

Квентин Тарантно е дефинитивно еден од најпознатите режисери на филмови во Холивуд. Иако има само девет филма во неговата кариера,…

Неверојатно добар кастинг за серијата ЧернобилМузика и филм

Неверојатно добар кастинг за серијата Чернобил

Според последните информации кои што можевме да ги видиме, серијата Чернобил е најгледана во овој момент. Станува збор за серија…

Џијан Емин и Дерик Меј со врвен настап на „Ројал Фестивал Хол”Музика и филм
Познатата сала на нозе на настапот на Џијан Емин и Дерик Меј

Џијан Емин и Дерик Меј со врвен настап на „Ројал Фестивал Хол”

Нашиот маестро Џијан Емин и познатиот светски DJ Дерик Меј, на 29 август направија спектакл за паметење во престижната „Ројал…

Според Тарантино: 5 филмови што треба да ги гледате пред ‘Once Upon a Time in Hollywood’Музика и филм

Според Тарантино: 5 филмови што треба да ги гледате пред ‘Once Upon a Time in Hollywood’

Конечно излезе долгоочекуваниот филм на Квентин Тарантино ‘Once Upon a Time in Hollywood’. Еден од најдобрите режисери на сите времиња,…

Креаторите на Game of Thrones преминаа во Netflix за 200 милиони долариМузика и филм

Креаторите на Game of Thrones преминаа во Netflix за 200 милиони долари

Најголемите виновници за легендарната серија Game of Thrones, потпишаа легендарен договор вренден 200 милиони долари со Netflix.  Дејвид Бениов и Ден Веис…

„Кралот лав“ требало да има побрутална верзија на крајМузика и филм

„Кралот лав“ требало да има побрутална верзија на крај

„Кралот лав“ на многумина им останал во сеќавање како еден од омилените, ако не и најомилениот, цртан филм од детството.…

Џенифер Лоренс ќе глуми во новиот филм Mob GirlМузика и филм
Одличен избор

Џенифер Лоренс ќе глуми во новиот филм Mob Girl

Џенифер Лоренс ќе глуми во новиот филм на Паоло Сорентино – Mob Girl, заснован на вистинска приказна. Оригиналната приказна е…