Ерос Рамацоти се разведуваМузика и филм
ХМММ

Ерос Рамацоти се разведува

Ерос Рамацоти ќе пристигне во Македонија сингл. Италијанскиот музичар објави дека се разведува од Марика Пелегринели, со која беше во…

Шарлиз Терон повторно дел од „Брзи и бесни”Музика и филм

Шарлиз Терон повторно дел од „Брзи и бесни”

Шарлиз Терон ќе ја повтори својата улога во „Брзи и бесни 9“, објави на Инстаграм глумецот Вин Дизел, главниот протагонист од претходните осум…

Дизни ќе ја објави филмската верзија за МуланМузика и филм

Дизни ќе ја објави филмската верзија за Мулан

Дизни ќе ја објави филмската верзија за Мулан во пролет 2020-та година. Фановите едвај го чекаат ова остварување, а дотогаш…

Шон Мендес и Камила Кабејо се во врскаМузика и филм
ОФИЦИЈАЛНО

Шон Мендес и Камила Кабејо се во врска

Со години наназад се шпекулира дека Шон Мендес и Камила Кабејо се во врска, а со објавувањето на нивниот заеднички…

Новиот трејлер за продолжението на „Maleficent“Музика и филм

Новиот трејлер за продолжението на „Maleficent“

Фановите на дизниевата бајка „Заспаната убавица“ добија можност да ѕирнат подлабоко во продолжението на „Maleficent“. Официјалниот трејлер ги следи настаните…

Хaли Бејли ќе ја глуми Ариел во „Малата сирена“Музика и филм
Фино

Хaли Бејли ќе ја глуми Ариел во „Малата сирена“

Дизниевиот хит „Малата сирена“ ќе добие филмска верзија, а веќе е избрана и актерката која ќе влезе во главната улога.…

Извонредна изведба на „Ја излези Ѓурѓо“ од АмираМузика и филм
Секоја чест

Извонредна изведба на „Ја излези Ѓурѓо“ од Амира

Амира Медунјанин со оркестарот „Вечерња љубав“ во пулска Арена ја испеја познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“. На видеото проследете…

Тина Тарнер сподели искрени детали за својот животМузика и филм
ИМА ШТО ДА РАСКАЖЕ

Тина Тарнер сподели искрени детали за својот живот

Музичката легенда Тина Тарнер во едно интервју во етерот на CBS News, искрено го коментираше самоубиството на својот син, врската со нејзиниот сопруг…

Александра Пријовиќ се соблече во бикиниМузика и филм
ЗГОДНИЦА

Александра Пријовиќ се соблече во бикини

Снаата на Брена, пејачката Александра Пријовиќ овие денови е на одмор во Монте Карло каде ужива со својот сопруг Филип…

Никол Шерцингер го прослави роденденот на ХаваиМузика и филм
УЖИВА

Никол Шерцингер го прослави роденденот на Хаваи

Атрактивната ѕвезда и поранешна членка на групата The Pussycat Dolls го прослави својот 41-ви роденден на Хаваи. Таа во друштво…