„Fifty Shades Freed“ со заработка од 38,8 милиони долариМузика и филм
ОЧЕКУВАНО

„Fifty Shades Freed“ со заработка од 38,8 милиони долари

Премиерата на „Fifty Shades Freed“ на студиото Universal доминираше како избор број еден за посетителите на кината во Северна Америка…

Завршено снимањето на Game of Thrones во ХрватскаМузика и филм

Завршено снимањето на Game of Thrones во Хрватска

Снимањето на сцената за осмата сезона на популарната серија Game of Thrones во Дубровник официјално заврши. Најголемата конфузија се појави…

Како Бонд станал 007?Музика и филм

Како Бонд станал 007?

62 годишниот писател Ентони Хоровиц го пишува романот „Засекогаш и еден ден“,официјално предпродолжување на „Казино Ројал“, кој открива како супершпионот…

100 години од доаѓањето на џезот во ЕвропаМузика и филм

100 години од доаѓањето на џезот во Европа

Европа денес обележува 100 години од првиот концерт на џез музика што се одржа на европско тло. Оркестарот на америчкиот…

Дакота Џонсон во бело,Џејми Дорнан со сопругата на премиерата на „Fifty Shades Freed“Музика и филм
ПРЕКРАСНИ!

Дакота Џонсон во бело,Џејми Дорнан со сопругата на премиерата на „Fifty Shades Freed“

Во градот на светлината беше премиерата на филмот „Fifty Shades Freed“. Дакота Џонсон и Џејми Дорнан, кои ги имаат улогите…

Погледнете го трејлерот за “Deadpool, Meet Cable”Музика и филм
Се гледаме на кино!

Погледнете го трејлерот за “Deadpool, Meet Cable”

Долгоочекуваниот трејлер за филмот “Deadpool 2” односно “Deadpool, Meet Cable” конечно е објавен од телевизиската куќа “Fox” . Според трејлерот,…

Авторите на Game of Thrones на нова задача во Star WarsМузика и филм
Без грешка

Авторите на Game of Thrones на нова задача во Star Wars

Креаторите на серијата Game of Thrones Дејвид Бениоф и Д.Б. Вајс добија зелено светло за да пишуваат и да продуцираат…

Пристигна трејлерот за новиот акционен филм “Skyscraper” со Двејн ЏонсонМузика и филм
интересно..

Пристигна трејлерот за новиот акционен филм “Skyscraper” со Двејн Џонсон

По завршувањето на американскиот Супер Боул, за прв пат беше прикажан трејлерот за најновиот филм со Двејн Џонсон, “Облакодер” (“Skyscraper”)…

Можно е продолжение на “Friends”!?Музика и филм
ИНТЕРЕСНО !

Можно е продолжение на “Friends”!?

Во јавноста  се шпекулира за повторно снимање на серијата “Пријатели”, па дури и во форма на филм. Неодамна објавениот трејлер…

Пристигна првиот трејлер за Mission Impossible – FalloutМузика и филм
сигурно ќе биде одличен филм

Пристигна првиот трејлер за Mission Impossible – Fallout

Во шестиот дел од оваа франшиза, Итан Хант се враќа повторно со нова бескомпромисна мисија во која се појавуваат и…