Како изгледа трансформацијата на Тејлор Свифт од човек во зомби?Музика и филм
Ууу језиво..

Како изгледа трансформацијата на Тејлор Свифт од човек во зомби?

Тејлор Свифт на својот Youtube канал сподели видео како е направена трансформацијата во зомби за нејзиниот последен, a воедно и доста…

Излезе тизерот за индискиот филм што се снимаше во Македонија – Неверојатно голем одзив!Музика и филм

Излезе тизерот за индискиот филм што се снимаше во Македонија – Неверојатно голем одзив!

Излезе тизерот за индискиот филм „Мерсал” кои се снимаше во Македонија во Мај 2017 година. Тизерот има неверојатно голема гледаност…

HBO има убава вест за фановите на Game of ThronesМузика и филм
Одлично

HBO има убава вест за фановите на Game of Thrones

Додека обожавателите со нетрпение ја чекаат последната сезона на Game of Thrones, тие ќе бидат изненадени од веста дека планираат…

“Lonely Together” во изведба на Авичи и Рита Ора!Музика и филм

“Lonely Together” во изведба на Авичи и Рита Ора!

Авичи и Рита Ора освоија бројни симпатии од публиката со новиот емоционален видеоспот за песната “Lonely Together”. Новата песна на…

Новата песна на Sia насловена како Rainbow!Музика и филм
Одлична песна!

Новата песна на Sia насловена како Rainbow!

Сиа повторно изненадува со нови песни, а овој пат, ја има тематската песна за „My little pony“ – the movie.…

„Колку добро те знам“ , новата песна на Ај Кју!Музика и филм
Веќе ни влезе во уво..

„Колку добро те знам“ , новата песна на Ај Кју!

Како и што очекуваа оваа 2017 година е исклучително успешна за бендот Ај Кју. Откако ги промовираа песните „Најдобар“ и „Мојот…

Лејди Гага ја одложи европската турнеја !Музика и филм
Се надеваме ќе е подобро..

Лејди Гага ја одложи европската турнеја !

Долгоочекуваната турнеја на американската музичка поп ѕвезда Лејди Гага  се одложи за некои опрделени делови низ Европа поради проблеми со…

Северина го објави спотот за ХазардерМузика и филм
Премиера

Северина го објави спотот за Хазардер

Северина денес точно на пладне на својот Facebook профил премиерно го објави новиот сингл и спот за Хазардер. Со неа…

Северина со провокативни фотографии ја најави новата песнаМузика и филм
Ги покажа задникот и нозете

Северина со провокативни фотографии ја најави новата песна

Северина во понеделник точно на пладне на својот Facebook профил ќе ја објави својата нова песна „Хазардер“ и спот во…

Кој ќе ја превземе Narcos незаконски ќе има работа со картелот КалиМузика и филм
Видео

Кој ќе ја превземе Narcos незаконски ќе има работа со картелот Кали

Дури и за 9,99 $ месечно како Netflix трошоци, луѓето продолжуваат да користат торентот. Една од најмногу преземените серии овој…