Вака изгледаат ѕвездите од „Брилијантин“ 40 години подоцнаМузика и филм

Вака изгледаат ѕвездите од „Брилијантин“ 40 години подоцна

Оваа година навршуваат 40 години од првото прикажување на еден од најромантичните филмови на сите времиња – „Брилијантин“. Џон Траволта…

Леонардо ди Каприо добива улога во новиот филм на Квентин ТарантиноМузика и филм
сигурно ќе биде одличен филм

Леонардо ди Каприо добива улога во новиот филм на Квентин Тарантино

Оскарот за Најдобар глумец во филмот “The Revenant”, го освои Леонардо ди Каприо, а по долгата пауза повторно се враќа…

Трите работи кои се забранети во цртаните филмови на DisneyМузика и филм

Трите работи кои се забранети во цртаните филмови на Disney

Некои филмови на “Disney” содржат сцени како заговорот за убиство меѓу Скар и хиените во: „The Lion King“ или ловецот…

Филмот “Maze Runner: The Death Cure” изминатиот викенд заработи 23.5 милиони долариМузика и филм
предобар!

Филмот “Maze Runner: The Death Cure” изминатиот викенд заработи 23.5 милиони долари

Вртоглави 23.5 милиони долари заработи филмот “Maze Runner: The Death Cure” изминатиот викенд и го претрка филмот “Jumanju: Welcome to…

“Кралот Лав” е прогласен за најдобар цртан филм на сите времињаМузика и филм
затоа што е виситна најдобар

“Кралот Лав” е прогласен за најдобар цртан филм на сите времиња

Кралот Лав е анимираниот филм кој се појави во 1994 година и заработи милјарда доалри а според читателите на порталот Ранкер…

Миленикот на женската публика триумфира на Греми, Џеј Зи остана без ништо!Музика и филм
Заслужено!

Миленикот на женската публика триумфира на Греми, Џеј Зи остана без ништо!

Оваа година 60-тото издание на Греми се одржа во Медисон Сквер Гарден во Њујорк. Сите највлијателни музички ѕвезди беа дел…

Февруари,месец на бугарскиот филм во МакедонијаМузика и филм
интересен настан

Февруари,месец на бугарскиот филм во Македонија

Филмската програма на Месец на бугарскиот филм во Кинотеката на Македонија започнува на на 01 февруари, а последната на 25 февруари,…

Лејди Гага го претстави видео записот за песната JoanneМузика и филм
Видео запис

Лејди Гага го претстави видео записот за песната Joanne

Поради здравствените проблеми поради кој мораше да откаже важни настапи, Лејди Гага се врати на музиката и тоа со нов…

Шакира и Малума со нов хитМузика и филм
Нов видео запис

Шакира и Малума со нов хит

По големиот успех на нивната песна Chantaje, Шакира и Малума уште еднаш ги здружија силите за нивната нова песна Trap,…

Популарната серија се враќа на малите екраниМузика и филм

Популарната серија се враќа на малите екрани

CW телевизиска мрежа најавизпроизводство на пилот епизода на нова верзија на некогаш популарната серија Charmed, која се емитуваше 1998-2006 и…