Уживајте во новата песна од Џорџ Мајкл која излезе 9 месеци по неговата смртМузика и филм
Преубава

Уживајте во новата песна од Џорџ Мајкл која излезе 9 месеци по неговата смрт

На 25 декември, минатата година музичката индустрија имаше огромна загуба и тоа не било кој, туку на Џорџ Мајкл. Токму…

Дали “Bad Boys 3” доаѓаат на малите екрани до крај на 2017?Музика и филм
Едвај чекаме..

Дали “Bad Boys 3” доаѓаат на малите екрани до крај на 2017?

Култните акциони филмови “Bad Boys” кои сите ги гледаме по неколку пати може да имаат и своја трета франшиза, овојпат…

Манекенката Кара Делевињ и Орландо Блум заедно во нова серијаМузика и филм
Интересна комбинација!

Манекенката Кара Делевињ и Орландо Блум заедно во нова серија

По својата успешност во светот на модата сега Кара Делевињ зачекори во филмскиот свет, а наскоро ќе ја гледаме и…

Погледнете го трејлерот за новата серија На ТерапијаМузика и филм
Серија

Погледнете го трејлерот за новата серија На Терапија

Никола Ристановски како д-р Терзиев, Јелена Јованова во улогата на Милена, Висар Вишка во улогата на Гент и Драгана Костадиновска…

Дали Тејлор Свифт ја ископира Северина?Музика и филм
Да или Не?

Дали Тејлор Свифт ја ископира Северина?

Тејлор Свифт ги полни светските медиуми со нејзиниот видео запис за новата песна. А додека нејзините фанови пробуваат да ја…

Десет филмови од 2007 година кои го обележија 21 векМузика и филм
Одличен избор

Десет филмови од 2007 година кои го обележија 21 век

Некои од најкритичните и највлијателните филмови на 21 век беа создадени во 2007 година, пишува ју ес еј тудеј. Оваа…

Преработка на „Мучо денаро“од „Само Тони и две жени“!Музика и филм
Хахаха интересно!

Преработка на „Мучо денаро“од „Само Тони и две жени“!

Триото „Само Тони и две жени“ деновиве нè почести со уште една одлична преработка на македонски хит, а овој пат изборот падна…

„Небо“ – нов контаверзен спот од Сара МејсМузика и филм
Одличен come back !

„Небо“ – нов контаверзен спот од Сара Мејс

Сара Мејс непосредно пред својата свадба неуморно работеше и на еден провокативен начин ги скрши границите на конвенционалното со спотот…

Спремете се за новата македонска серија „Инсајдер“Музика и филм
Koнечно нешто добро..

Спремете се за новата македонска серија „Инсајдер“

„Инсајдер“ е социјално ангажирана телевизиска серија во која раскажува приказни од секојдневието на една новинска редакција.  Дејствието временски е претежно…

Како Дајнерис и Џон Сноу ја доживеаа секс сцената?!Музика и филм
Интересни прашања!

Како Дајнерис и Џон Сноу ја доживеаа секс сцената?!

Дефинитивно хит серија на универзумот е „Game of Thrones“, а страста на гледачите за последната епизода од седмата сезона на…