(Видео) Северина му посвети песна на синотМузика и филм
Тажно

(Видео) Северина му посвети песна на синот

Откако Игор Којиќ ги разнежни сите постирајќи фотографија на Инстаграм и со описот кој го напиша, и самата Северина ги…

Маргот Роби е прекрасна во филмот „Goodbye Christopher Robin“Музика и филм
Звучи интересно..

Маргот Роби е прекрасна во филмот „Goodbye Christopher Robin“

Маргот Роби излегува од светот на комичните филмови и влегува во друга сфера на филмови, со оглед на нејзиното појавување…

Што и е на Гвинет Палтроу?Музика и филм
Чудно од нејзина страна

Што и е на Гвинет Палтроу?

Гвинет Палтроу никогаш не била срамежлива ѕвезда, впрочем таа ужива во вниманието. Кога и да се појави пред фоторепортерите грчевито…

Пресмешно, доаѓа Daddy’s Home 2Музика и филм
Ние веќе сме спремни за втората сезона

Пресмешно, доаѓа Daddy’s Home 2

Погледнете какво фантастично продолжение доаѓа! Една од подобрите комедии, односно филмот Daddy’s Home имавме можност да ги погледнеме во 2015-та.…

(Видео) Премиера: Александра Пријовиќ – Место злочинаМузика и филм
Видео запис

(Видео) Премиера: Александра Пријовиќ – Место злочина

Александра Пријовиќ пред 10 дена ја отпочна промоцијата на новиот албум Тестамент, така што на секои три дена објавува по…

Аријана Гранде и Џон Леџенд со спот за “Убавицата и ѕверот”!Музика и филм
Преубава е нели?

Аријана Гранде и Џон Леџенд со спот за “Убавицата и ѕверот”!

Компанијата Дизни го објави видеозаписот за дуетот на Аријана Гранде и Џон Леџенд, кој го направија за саундтракот на филмуваната…

Летни музички фестивали во ЕвропаМузика и филм
Ние не можеме да се одлучиме на кој да одиме..

Летни музички фестивали во Европа

Илјадници луѓе во текот на летото патуваат низ Европа, следејќи ги звуците на музиката. Без оглед дали е тоа хеви…

Поради геј сцена бараат забрана за Убавицата и ЅверотМузика и филм
Контроверзија околу една сцена?

Поради геј сцена бараат забрана за Убавицата и Ѕверот

Се очекува во филмот, чија премиера претстои во втората половина на март, гледачите да го видат “првиот геј момент” во…

Слушнете ја новата песна “Green Light” на Лорди!Музика и филм

Слушнете ја новата песна “Green Light” на Лорди!

На голема радост на обожавателите, Лорди по долгата пауза се враќа на сцената! Пејачката од Нов Зеланд го објави својот…

Погледнете го новиот кул трејлер за “Guardians of the Galaxy”Музика и филм

Погледнете го новиот кул трејлер за “Guardians of the Galaxy”

Доцна синоќа за време на шоуто на водителот Џими Кимел, актерот Крис Прат реши да ја изненади публиката со нешто…