Кина го забрани новиот филм за Вини пуМузика и филм
Па и си личат

Кина го забрани новиот филм за Вини пу

Кинеските власти забранија дистрибуција на новиот игран филм на Дизни „Кристофер Робин, каде си?“ за познатото мече Вини пу, пренесува…

Организаторите на Оскарите со новостиМузика и филм
Одлично

Организаторите на Оскарите со новости

Организаторите на Оскарите денеска соопштија дека ќе воведат нова  наградна категорија за филмовите, како и дека преносот на церемонијата во…

Аудиција за претставник на Македонија на Јуниорски Евросонг 2018Музика и филм

Аудиција за претставник на Македонија на Јуниорски Евросонг 2018

Аудиција за избор на вокален интерпретатор, кој ќе ја претставува Македонија на Јуниорски Евросонг 2018, ќе биде одржана во сабота (18…

Роузи Хантингтон-Вајтли покрај вереникот Џејсон Стејтам на премиерата на „The Meg“Музика и филм
ПРЕКРАСНИ!

Роузи Хантингтон-Вајтли покрај вереникот Џејсон Стејтам на премиерата на „The Meg“

Роузи Хантингтон-Вајтли секогаш му ја дава својата поддршка на вереникот Џејсон Стејтам. 31-годишната убавица го придружуваше 51-годишниот актер на премиерата…

Алф се враќа на малите екраниМузика и филм

Алф се враќа на малите екрани

„Warner Bros“ е во рана фаза на обновување на серијата „Алф“ за најпознатиот вонземјанин од планетата Мелмак кој многу сака…

Погледнете го новиот спот на ДариоМузика и филм
Светска промоција

Погледнете го новиот спот на Дарио

Дарио Панковски го објави видео записот за песната „Sto je moje to ce doci“. „Ви благодарам на сите, од Америка преку…

Акциониот филм на Том Круз за два дена заработи 61 милион долариМузика и филм
секогаш омилен

Акциониот филм на Том Круз за два дена заработи 61 милион долари

„Mission: Impossible – Fallout“, е шестиот по ред од продолжението на акцијската франшиза во која главната улога ја игра Том…

I AM PAUL WALKER: Документарецот пристигнува во августМузика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ ДА ГО ГЛЕДАМЕ

I AM PAUL WALKER: Документарецот пристигнува во август

Продуцентската куќа Paramount Network се одлучи на голем чекор со подготвувањето на документарен филм во чест на никогаш непрежалениот Пол…

Рајан Рејнолдс го снима продолжението на филмот “Сам дома” за возрасниМузика и филм
Интересно..

Рајан Рејнолдс го снима продолжението на филмот “Сам дома” за возрасни

Според информациите на светските медиуми, Рајан Рејнолдс го снима новото продолжение на филмот “Сам дома”, но верзија за возрасни под…

Џенет Џексон и Деди Јенки со нова песна!?Музика и филм
сигурно ќе е добро

Џенет Џексон и Деди Јенки со нова песна!?

Искусната членка на музичкото семејство Џексон, спремна е за офанзива на светските топ листи, а фотографии од снимањето на спотот…