Манекенката Кара Делевињ и Орландо Блум заедно во нова серијаМузика и филм
Интересна комбинација!

Манекенката Кара Делевињ и Орландо Блум заедно во нова серија

По својата успешност во светот на модата сега Кара Делевињ зачекори во филмскиот свет, а наскоро ќе ја гледаме и…

Погледнете го трејлерот за новата серија На ТерапијаМузика и филм
Серија

Погледнете го трејлерот за новата серија На Терапија

Никола Ристановски како д-р Терзиев, Јелена Јованова во улогата на Милена, Висар Вишка во улогата на Гент и Драгана Костадиновска…

Дали Тејлор Свифт ја ископира Северина?Музика и филм
Да или Не?

Дали Тејлор Свифт ја ископира Северина?

Тејлор Свифт ги полни светските медиуми со нејзиниот видео запис за новата песна. А додека нејзините фанови пробуваат да ја…

Десет филмови од 2007 година кои го обележија 21 векМузика и филм
Одличен избор

Десет филмови од 2007 година кои го обележија 21 век

Некои од најкритичните и највлијателните филмови на 21 век беа создадени во 2007 година, пишува ју ес еј тудеј. Оваа…

Преработка на „Мучо денаро“од „Само Тони и две жени“!Музика и филм
Хахаха интересно!

Преработка на „Мучо денаро“од „Само Тони и две жени“!

Триото „Само Тони и две жени“ деновиве нè почести со уште една одлична преработка на македонски хит, а овој пат изборот падна…

„Небо“ – нов контаверзен спот од Сара МејсМузика и филм
Одличен come back !

„Небо“ – нов контаверзен спот од Сара Мејс

Сара Мејс непосредно пред својата свадба неуморно работеше и на еден провокативен начин ги скрши границите на конвенционалното со спотот…

Спремете се за новата македонска серија „Инсајдер“Музика и филм
Koнечно нешто добро..

Спремете се за новата македонска серија „Инсајдер“

„Инсајдер“ е социјално ангажирана телевизиска серија во која раскажува приказни од секојдневието на една новинска редакција.  Дејствието временски е претежно…

Како Дајнерис и Џон Сноу ја доживеаа секс сцената?!Музика и филм
Интересни прашања!

Како Дајнерис и Џон Сноу ја доживеаа секс сцената?!

Дефинитивно хит серија на универзумот е „Game of Thrones“, а страста на гледачите за последната епизода од седмата сезона на…

Што мислат глумците на Game of Thrones за секс сцената?Музика и филм
Актуелно

Што мислат глумците на Game of Thrones за секс сцената?

Иако, до минатата сезона, приказните за ликовите од популарната серија Game of Thrones не се испреплетуваат, последната епизода нè изненади…

Наскоро излегува документарниот филм за животот на Lady GagаМузика и филм
Lady Gaga: Five foot two

Наскоро излегува документарниот филм за животот на Lady Gagа

Lady Gaga минатата година го објави албумот Joanne, кој ја воодушеви публиката. Албумот е сосема различен од Lady Gagа, на која сме навикнати,…