Новата песна на Sia насловена како Rainbow!Музика и филм
Одлична песна!

Новата песна на Sia насловена како Rainbow!

Сиа повторно изненадува со нови песни, а овој пат, ја има тематската песна за „My little pony“ – the movie.…

„Колку добро те знам“ , новата песна на Ај Кју!Музика и филм
Веќе ни влезе во уво..

„Колку добро те знам“ , новата песна на Ај Кју!

Како и што очекуваа оваа 2017 година е исклучително успешна за бендот Ај Кју. Откако ги промовираа песните „Најдобар“ и „Мојот…

Лејди Гага ја одложи европската турнеја !Музика и филм
Се надеваме ќе е подобро..

Лејди Гага ја одложи европската турнеја !

Долгоочекуваната турнеја на американската музичка поп ѕвезда Лејди Гага  се одложи за некои опрделени делови низ Европа поради проблеми со…

Северина го објави спотот за ХазардерМузика и филм
Премиера

Северина го објави спотот за Хазардер

Северина денес точно на пладне на својот Facebook профил премиерно го објави новиот сингл и спот за Хазардер. Со неа…

Северина со провокативни фотографии ја најави новата песнаМузика и филм
Ги покажа задникот и нозете

Северина со провокативни фотографии ја најави новата песна

Северина во понеделник точно на пладне на својот Facebook профил ќе ја објави својата нова песна „Хазардер“ и спот во…

Кој ќе ја превземе Narcos незаконски ќе има работа со картелот КалиМузика и филм
Видео

Кој ќе ја превземе Narcos незаконски ќе има работа со картелот Кали

Дури и за 9,99 $ месечно како Netflix трошоци, луѓето продолжуваат да користат торентот. Една од најмногу преземените серии овој…

Fifty Shades Freed доаѓа на Денот на вљубените!Музика и филм
Со нетрпение го очекуваме..

Fifty Shades Freed доаѓа на Денот на вљубените!

Студиото Universal го објави првиот тизер за филмот „Fifty Shades Freed“, што ќе биде третиот и последен дел од славната…

Филмот „It“ сруши два рекордаМузика и филм
Заслужено

Филмот „It“ сруши два рекорда

Филмската адаптација на романот на Стивен Кинг „It” ја донесе студијата на Ворнер Брос и приходи од 117,2 милиони долари…

Уживајте во новата балада на Сем Смит, „Too Good at Goodbyes“Музика и филм
Нас ни се допаѓа, а Вам?

Уживајте во новата балада на Сем Смит, „Too Good at Goodbyes“

Шармантниот Сем Смит се враќа на музичката сцена со емотивна балада. Песната „Too Good at Goodbyes“ е првото музичко дело…

Џенифер Лоренс блесна во импресивен фустан од VersaceМузика и филм
Преубава!

Џенифер Лоренс блесна во импресивен фустан од Versace

Очигледно убавите комплименти го исполнуваат егото на актерката Џенифер Лоренс па премиерата на филмот „Mother! “ на Филмскиот фестивал во…