Откриена е тајната како е изведен трикот со пенкалото на ЏокерМузика и филм
Занимливо

Откриена е тајната како е изведен трикот со пенкалото на Џокер

Многумина сметаат дека Хит Леџер е најдобриот Џокер во историјата на филмовите за Бетмен досега, а сите секако се сложуваат…

Каролина Гочева го најави настапот на првите Музички награди во БелградМузика и филм
БРАВО!

Каролина Гочева го најави настапот на првите Музички награди во Белград

Каролина Гочева ќе пее заедно со бројни балкански ѕвезди на првата церемонија по повод доделувањето на Музичките награди во Белград.…

ЈК, Милиграм и Суреал ја објавија својата нова песнаМузика и филм
Слушнете

ЈК, Милиграм и Суреал ја објавија својата нова песна

Како што е веќе долго најавувано, ЈК, Милиграм и Суреал ја објавија својата нова песна со наслов Марихуана. Долгоочекуваната песна…

Доаѓа нов лик во The Big Bang TheoryМузика и филм
Ќе ги раздели ли Пени и Ленард?

Доаѓа нов лик во The Big Bang Theory

Иако се ближи финалето на ТВ серијата “The Big Bang Theory”, продуцентите во последен момент успеале да вметнат еден нов…

MC Стојан го објави спотот за песната АлоМузика и филм
Ќе е хит

MC Стојан го објави спотот за песната Ало

Срспскиот мс денес го објави својот нов хит Ало. Стојан само за неколку часа има преку 230.000 прегледи. Погледнете го…

Кирил Џајковски го објави новиот сингл REMINDERМузика и филм

Кирил Џајковски го објави новиот сингл REMINDER

Кирил Џајковски го објави новиот сингл REMINDER за кој е изработен и одличен видео спот, а со кој Џајковски се…

Џенифер Лопез со ќеркичката Еми во спотот за „Limitless“Музика и филм
БАШ ИНТЕРЕСНО

Џенифер Лопез со ќеркичката Еми во спотот за „Limitless“

Џенифер Лопез покажува дека не постојат граници. 49-годишната пејачка го објави спотот за песната „Limitless“, со која им пренесува на…

„Исцелител“ не влезе во потесна конкуренција за „Оскар“Музика и филм
Ехх штета

„Исцелител“ не влезе во потесна конкуренција за „Оскар“

Македонскиот филм „Исцелител“ и покрај интензивната промоција во Холивуд, за жал не успеа да влезе меѓу деветте филмови кои ќе…

Прв трејлер за „Avengers: End game“Музика и филм

Прв трејлер за „Avengers: End game“

Браќата Русо го објавија долгоочекуваниот трејлер за новото продолжение на Одмазниците на Марвел.

Џенифер Лопез го промовира новиот филмМузика и филм
БРАВО!

Џенифер Лопез го промовира новиот филм

49-годишната музичка и филмска ѕвезда позираше пред сребрена елка на настан за новинарите кој се одржа во хотелот „Four Seasons“…