Џенифер Анистон ќе глуми геј претседателка на САДМузика и филм
ИНТЕРЕСНА УЛОГА

Џенифер Анистон ќе глуми геј претседателка на САД

Џенифер Анистон ќе глуми во новата серија „First Ladies“ на Netflix, која ќе биде политичка комедија, а улогата на актерката…

Хари Потер облиен во крв и пиштоли се шета низ улица!Музика и филм
сосема друг стил

Хари Потер облиен во крв и пиштоли се шета низ улица!

Даниел Редклиф (28) е уловен како во пењоар и пиштоли се шета на улица во центарот на Оукланд. Изгледал како…

Непрепознатлив лик за новиот филм “Fonzo”Музика и филм
тотална трансформација

Непрепознатлив лик за новиот филм “Fonzo”

Том Харди е комплетно посветен во улогата на Ал Капоне на снимањето на филмот “Fonzo” кој е во тек, а…

Даниел Крег е најбогатиот таен агент 007Музика и филм
НОРМАЛНО...

Даниел Крег е најбогатиот таен агент 007

Даниел Крег е најбогатиот Џејмс Бонд. Тој за прв пат се најде на листата „Sunday times rich list“, каде стои…

Израел e победник на Евровизија 2018Музика и филм
Честитки

Израел e победник на Евровизија 2018

Вчера се одржа финалето на 63-тото издание на Евровизија во Лисабон, Португалија. Гламурозна сцена, четири прекрасни водителки, одлична публика, славење…

10 учесници од втората полуфинална вечер за песна за ЕвровизијаМузика и филм

10 учесници од втората полуфинална вечер за песна за Евровизија

Вчера се одржа втората полуфинална вечер за песна за Евровизија која ќе се одржи на 12мај. Во проложение се 10те…

Пенелопе Круз и Хавиер Бардем во крими-драмата за Пабло ЕскобарМузика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ!

Пенелопе Круз и Хавиер Бардем во крими-драмата за Пабло Ескобар

Долгоочекуваната крими-драма “Loving Pablo” во која главните улоги ги толкуваат сопружниците Хавиер Бардем и Пенелопе Круз полека пристигнува.  Делото на…

„Рамбо” добива петто продолжение!Музика и филм

„Рамбо” добива петто продолжение!

Филмскиот хит „Рамбо“ ќе добие ново продолжение. Силвестер Сталоне ги израдува сите обожаватели на славниот акционен класик, кога на својот…

Погледнете го трејлерот на мјузиклот “Мама Миа: Одиме повторно!” кои се враќа после 10 годиниМузика и филм
едвај чекамеее

Погледнете го трејлерот на мјузиклот “Мама Миа: Одиме повторно!” кои се враќа после 10 години

Десет години после легендарниот филм “Мама Миа!”, кој заработи повеќе од 600 милиони долари ширум светот, се враќаме на магичниот…

Настапот на Eye Cue на првата полуфинална вечер на ЕвровизијаМузика и филм

Настапот на Eye Cue на првата полуфинална вечер на Евровизија

Вчера се претставивме 11-ти по ред, од 19 земји-учеснички во првата полуфинална вечер на 63-тото издание на Евровизија. Марија го…