Tрејлер за продолжението на дизниевиот хит „Frozen“Музика и филм

Tрејлер за продолжението на дизниевиот хит „Frozen“

Новото продолжение на „Frozen“ проникнува во минатото на дизниевите ѕвезди Елза и Ана, а новиот трејлер ни дава можност да…

Џенифер Анистон и Адам Сендлер на премиера на „Murder Mystery“Музика и филм

Џенифер Анистон и Адам Сендлер на премиера на „Murder Mystery“

Џенифер Анистон докажува дека возраста не треба да нè ограничува кога е во прашање стилот. 50-годишната ѕвезда се појави на…

Ристе Ристески со нова песна, нов летен хитМузика и филм

Ристе Ристески со нова песна, нов летен хит

Ристе Ристески ја објави својата трета студиска песна со наслов „Како ли се она зове“ заедно со видеозапис на својот…

BRYAN ADAMS ДОАЃА ВО СКОПЈЕМузика и филм
Аволон најјаки!

BRYAN ADAMS ДОАЃА ВО СКОПЈЕ

Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во…

Експлозии при снимањето на „Бонд 25“Музика и филм

Експлозии при снимањето на „Бонд 25“

Три силни експлозии одекнаа при снимањето на најновиот, 25. филм за Џејмс Бонд, во коишто повредени се неколку членови од…

Александра Пријовиќ направи променаМузика и филм
ХМММ...

Александра Пријовиќ направи промена

Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена, па многумина ги изненади со својата одлука. Имено, таа претходната година се омажи…

Вртоглави суми заработија актерите од Game of ThronesМузика и филм

Вртоглави суми заработија актерите од Game of Thrones

Game of Thrones заврши, но впечатоците сè уште не стивнуваат. Порталот „Брајт сајд“  објави листа на глумците кои најмногу заработија…

Концертот на Стинг ќе почне во 22ч, поради финалето на ВардарМузика и филм

Концертот на Стинг ќе почне во 22ч, поради финалето на Вардар

Место во 21 часот, како што беше најавено, концертот на светскиот музичар Стинг на Градскиот стадион утревечер, ќе започне во…

Роберт Патисон ќе го игра БетменМузика и филм

Роберт Патисон ќе го игра Бетмен

Роберт Патисон ќе биде новиот Бетмен, вест што ја потврди и студиото „Ворнер Брос“. Актерот ќе ја презеде улогата од…

Слушнете ја најстарата песна во светотМузика и филм

Слушнете ја најстарата песна во светот

Песната може да ве пренесе во едно сосема друго време или друг дел од светот. Сега можете да ја слушате…