Како Алесандра Амбросио го започнува својот ден?!Мода и убавина
ДА ПРИМЕНИМЕ НЕШТО...

Како Алесандра Амбросио го започнува својот ден?!

Алесандра Амбросио за CDG откри како изгледа нејзината beauty рутина, што јаде и како останува во форма. Денот обично гозапочнува…

Модната икона Брижит Бардо во најблескавото изданиеМода и убавина
НЕ СМЕ ЈА ЗАБОРАВИЛЕ...

Модната икона Брижит Бардо во најблескавото издание

Познатата француска актерка, осумдесет и три годишната Брижит Бардо, претставувашe икона на убавина во минатиот век. Таа е една од…

Бела Хадид во новата кампања на Chrome HeartsМода и убавина
КАКО И СЕКОГАШ...ПРЕКРАСНА!

Бела Хадид во новата кампања на Chrome Hearts

Супермоделот Бела хадид уште еднаш застана пред објективите за рекламната кампања за очила за сонце и накит на брендот Chrome Hearts…

Емили Ратајковски повторно во провокативно издание!Мода и убавина
СЕКОГАШ ПРОВОКАТИВНА!

Емили Ратајковски повторно во провокативно издание!

26-годишниот модел повторно ги „запали“ своите следбеници во Инстаграм со гола снимка. Според текстот, фотото е направено во Њујорк, а…

Памела Андерсон позира за насловната на Intimately MagazineМода и убавина
Се позгодна

Памела Андерсон позира за насловната на Intimately Magazine

Памела Андерсон  позира за насловната страница и едиторијалот на списанието Intimately Magazine. Пред објективот на Кармело Редондо, русокосата секс-бомба носи…

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капењеМода и убавина
ИНТЕРЕСНИ КОМБИНАЦИИ

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капење

Популарните сестри Кендал и Кајли Џенер повторно привлекуваат внимание со дизајнерските подвизи , а во пресрет на летото, подготвија нова…

Кејт Аптон во новата колекција на костими за капење на YamamayМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е!

Кејт Аптон во новата колекција на костими за капење на Yamamay

Супермоделот Кејт Аптон позира за рекламната кампања на новата колекција на костими за капење од италијанската марка Yamamay. Новата колекција…

Четврта колекција на Ријана за PUMAМода и убавина
ИНТЕРЕСНИ КОМБИНАЦИИ

Четврта колекција на Ријана за PUMA

Спортската марка PUMA и пејачката Ријана уште еднаш ги здружија силите за новата, тукушто лансирана, колекција FENTY PUMA by Rihanna за сезоната…

Нова пролетна фризура по која сите полудеаМода и убавина
преубаво!

Нова пролетна фризура по која сите полудеа

Пролетната сезона е синоним за цвеќиња, а за оние кои обожуваат сè што е поврзано со цвеќиња, стилистката Алисон Валсамис…

5 правила за вистински господин како Том ФордМода и убавина
ДА НАУЧИМЕ НЕШТО...

5 правила за вистински господин како Том Форд

Досега доста имаме пишувано за златните совети на Том Форд за машкиот моден стил, а денеска ќе ви ги предложиме неговите…