Нов моден тренд на шминкањеМода и убавина
Интересно

Нов моден тренд на шминкање

Многубројни шминкери и блогери одлучија да додадат сосема неочекуван детал во рутината на шминкање. Инстаграм е место на кое се…

Стилски двобој во црвен фустан на Валентино, кому му стои поубаво ?Мода и убавина
Според нас двете се преубави

Стилски двобој во црвен фустан на Валентино, кому му стои поубаво ?

Најновата модна колекција на Валентино го привлече вниманието на сите, а еден од нивните модели, интересен црвен фустан во изминатиот…

Најоткачената машка фризура во 2017 годинаМода и убавина
Хот? -Не баш.

Најоткачената машка фризура во 2017 година

Канадскиот глумец Antonie Olivier Pilon познат по улогата на проблематичниот тинејџер во филмот Mommy, стана тема на расправа поради неговата…

Џиџи Хадид ја обожава оваа минијатурна чантичка вредна 11 500 долариМода и убавина
Моден додаток

Џиџи Хадид ја обожава оваа минијатурна чантичка вредна 11 500 долари

Џиџи Хадид ужива во љубовта со Зејн Малик, но има и нова симпатија. Супермоделот неколку пати во последно време е…

4 секојдневни навики за појава на брчкиМода и убавина
Нега на лицето

4 секојдневни навики за појава на брчки

Веќе после 30тите години поголемиот дел од жените почнуваат да размислуваат за методите за нега на кожата како би ги…

Испробајте го трикот за виткана коса со помош на маичкаМода и убавина
Мода

Испробајте го трикот за виткана коса со помош на маичка

Бујната виткана коса веќе неколку сезони е апсолутен хит кај жените. Оваа женствена романтична фризура е идеално решение за сите…

(Видео) Едно бикини на 16 различни начиниМода и убавина

(Видео) Едно бикини на 16 различни начини

Со обзир дека се ближи летото, решивме да најдеме дури 16 различни начини кои може да носите едни бикини. Иако…

Преубави летни креации на Лиза Мари ФернандесМода и убавина
Ммм, преубави креации

Преубави летни креации на Лиза Мари Фернандес

Лиза Мари Фернандес, позната дизајнерка и стилистка од Њујорк неодамна ја лансираше својата нова линија со модели за на одмор.…

Најчудните парчиња облека што може да се видатМода и убавина

Најчудните парчиња облека што може да се видат

Во 2017 година кога е модата во прашање се нагледавме сешто, па ги издвоивме најчудните парчиња облека кои навистина се…

Џеј Ло преубава во шоуто „World of Dance“Мода и убавина
Вас која комбинација највеќе ви се допаѓа ?

Џеј Ло преубава во шоуто „World of Dance“

Преубавата латино заводничка секој ден се подобра и подобра. Секој кој ја следи кариерата на Џенифер Лопез ќе се сложи…