Совршена од глава до пети!

Хајди Клум ја престави својата нова колекција во маркет!

Германскиот модел Хајди Клум во рамки на актуелната модна недела во Њујорк имаше свое индивидуално шоу.  Таа досега имаше неколку…

Омилени модни трикови на блогерката Оливија Палермо

Од седењето во првите редови на модните недели ширум светот до учеството во низа глобални кампањи, Оливија Палермо стана суперѕвезда…

Корисно

Комбинации на шминка со која нема да погрешите каде и да се појавите

Следниве 7 комбинации се одличен пример за шминка со која не можете да погрешите каде и да се појавите. 1.…

Нов хит?!

Погледнете го новиот тренд – таласести усни

Мејкап ентузијастите со воодушевување го прифатија трендот на таласести веѓи, а слична трансформација сега доживеаа и усните. Необичните криви веѓи…

Занимливости

Нов тренд на обликување на веѓи го освои Инстаграм

Во сезоната што претстои пред нас сите девојки ќе носат таласести веѓи и изгледаат баш како што звучат – чудно…