Направете ја косата подолга, за минутаМода и убавина

Направете ја косата подолга, за минута

Преубава долга коса е сон за многу девојки. Иако е неопходно од време на време да ја скратите и освежите…

Деми Мур на 54 години е права девојкаМода и убавина
Сеуште е привлечна, зар не ?

Деми Мур на 54 години е права девојка

Дали е до добрата нега или генот ? Некои дами во Холивуд изгледаат како воопшто да не стареат, а дефинитивно…

Разлика меѓу витруелната стварност и живототМода и убавина
Разликата е очигледна

Разлика меѓу витруелната стварност и животот

Во последно време хит на социјалните мрежи е покажувањето на сопствените недостатоци и укажување на разлика меѓу позирањето на инстаграм…

Девојки дали би носеле ваков костим за капење?Мода и убавина

Девојки дали би носеле ваков костим за капење?

Кога е во прашање модата, во оваа 2017 година се нагледавме сешто, кога единствено мото е: “Што полудо, тоа подобро.“.…

Маска на која се смее цел интернетМода и убавина

Маска на која се смее цел интернет

На црната маска се навикнавме, а сега се појави нова маска која ќе одстои на лицето почнува да се набубрува.…

Какви костими за капење треба да облечат мажите ова лето ?Мода и убавина
Дали вие можеби размислувавте со какви купачи ќе се појавите ова лето на плажа ?

Какви костими за капење треба да облечат мажите ова лето ?

Слип гаќички или бермуди за капење се трендовите на машките костими за капење за лето 2017  кои наведуваат да се…

Овие костими за капење ќе бидат апсолутен хит летовоМода и убавина

Овие костими за капење ќе бидат апсолутен хит летово

Се ближи летото, а со самото тоа и сезоната на костимите за капење. Ние за вас издвоивме некои од моделите…

9 ретро парчиња кои се повторно во трендМода и убавина

9 ретро парчиња кои се повторно во тренд

Велат дека историјата се повторува. Не можеме со сигурност да тврдиме дека тоа е точно, но кога станува збор за…

Миранда Кер гордо ја покажува својата бурмаМода и убавина

Миранда Кер гордо ја покажува својата бурма

34-годишната манекенка,Миранда Кер, дефилираше на првата ревија по нејзината свадба. Убавицата ја покажа бурмата на модното шоу на Moschino во…

Разиграни принтови во СпрингфилдМода и убавина

Разиграни принтови во Спрингфилд

Ботанички и етно принтови и впечатливи амблеми го мамат окото врз роматични фустани, комбинезони, шорцеви и маички, додека парчињата во…