Нов тренд на обликување на веѓи го освои ИнстаграмМода и убавина
Занимливости

Нов тренд на обликување на веѓи го освои Инстаграм

Во сезоната што претстои пред нас сите девојки ќе носат таласести веѓи и изгледаат баш како што звучат – чудно…

Филм + фестивал = модни случувања!Мода и убавина
Секогаш гламурозни!

Филм + фестивал = модни случувања!

Започна филмскиот фестивал во Венеција кој отсекогаш освен филмски, бил и моден момент за време на кој можеме да им…

7 совети за нега и убавина на вашите нокти!Мода и убавина
Вреди да пробаме..

7 совети за нега и убавина на вашите нокти!

Природното е она што е најдобро и најубаво за нас, а старте дефинитивно го знаат тоа, па доказ за тоа…

Брзи и лесни фризури за кратка коса на МилабуМода и убавина

Брзи и лесни фризури за кратка коса на Милабу

Потребно е да знаете дека доколку имате кратка коса вашите опции за стилизирање на косата не се ограничени само поради…

Совети како да изгледате повисоко со помош на облекатаМода и убавина
Одлични совети

Совети како да изгледате повисоко со помош на облеката

Не секоја жена може да се пофали со височината. Има илјадници жени низ светот кои што иако имаат убаво тело,…

Џорџо Армани ја претстави својата нова колекција за мажиМода и убавина
 есен / зима 2017

Џорџо Армани ја претстави својата нова колекција за мажи

Познатиот италијански бренд Џорџо Армани ја претстави својата нова колекција за мажи – есен / зима 2017, во помалку формален правец,…

Студентка од Сиднеј стана хит на социјалните мрежи заради фотографиитеМода и убавина

Студентка од Сиднеј стана хит на социјалните мрежи заради фотографиите

Сара Кохан е студентка по право од Австралија и стана хит на социјалните мрежи заради фотографиите кои ги објавува од…

Зорана прошета во овие панталони и ги најави како нов трендМода и убавина
Стилски

Зорана прошета во овие панталони и ги најави како нов тренд

Модната блогерка Зорана Јовановиќ ги прошета овие панталони и ги најави како одличен тренд. ?? NYC @zorannah for @hellomagazinsrbija Photo…

Тој готви само во боксерки и заведува милиони жениМода и убавина
Најсекси готвач

Тој готви само во боксерки и заведува милиони жени

Дваесет и седум годишниот Франко Нориега е познат во светот под прекарот Гол Кувар, и покрај фантастичната кулинарска вештина, ја…

Облека која делува професионалноМода и убавина

Облека која делува професионално

Најголемиот дел од денот го поминуваме со часови на работа, па затоа треба да вложиме време и напор во изнаоѓањето…