Да или Не?

Ваков модел на чизми сеуште не сте виделе

Познатата модна куќа Balenciaga се прослави со лансирањето на необичните модели на чевли. Дали и овие ќе бидат хит? После минатогодишниот…

Таа е најстарата жена на насловната страна на Vogue

Манекенката и актерка Лорен Хатон официјално е најстарата жена која некогаш позирала за насловната страница на модното списание „Vogue“. Иако…

Да или Не?

Патиките со шилести врвови ги освоија модните писти

Веќе неколку сезони, на патиките не им е место само во теретана. Патики во најразлични облици и бои стана апсолутен…

За дамите кои ги следат трендовите

Направете ги чизмите што го освоија светот

Повеќето познати личности ги имаат овие чизми во нивниот плакар, а блогерите најдоа креативен начин да ги направат сами. Чорапите-чизми…

Сериозно?

Тајната за изгледот на Вивиен е што ретко се бања

Познатиот моден дизајнер Вивиен Вешоу (76) вели дека тајната на нејзиниот млад изглед се чини дека ретко се бања. Нејзиниот…

Опа

Овие дами признаа кој конфекциски број носат

Познати жени и дами од јавната сцена честопати се погодени од критики за нивната тежина. Камерата додава околу пет килограми,…

ќе пробаме..

Само со една состојка добиватe здрава, цврста и долга коса, која е таа?

Многу трикови за убавина се добиваат со состојки кои се користат првенствено во кујната. Тоа не е никаква новост, земајќи…

сите се прекрасни..

Фантастични парфеми за оваа есен..

Есента веќе пристигна, а како една од промените покрај онаа во гардероберот ќе биде и промената на парфемите.  Доколку сте…

одберете ја вашата омилена боја..

“Must have” оваа есен – француска баретка

Францускиот симбол за екстраваргантен шик изглед повторно се враќа на модната сцена, а сигурно дека и вие нема да можете…

Вреди да пробаме..

Како до убаво и чисто лице со само 3 природни состојки?

На нашата кожа секојдневно се собираат нечистотии на кои им треба длабинско чистење кое не е многу лесно.  ЛУК Верувале…