(Видео) Едно бикини на 16 различни начиниМода и убавина

(Видео) Едно бикини на 16 различни начини

Со обзир дека се ближи летото, решивме да најдеме дури 16 различни начини кои може да носите едни бикини. Иако…

Преубави летни креации на Лиза Мари ФернандесМода и убавина
Ммм, преубави креации

Преубави летни креации на Лиза Мари Фернандес

Лиза Мари Фернандес, позната дизајнерка и стилистка од Њујорк неодамна ја лансираше својата нова линија со модели за на одмор.…

Најчудните парчиња облека што може да се видатМода и убавина

Најчудните парчиња облека што може да се видат

Во 2017 година кога е модата во прашање се нагледавме сешто, па ги издвоивме најчудните парчиња облека кои навистина се…

Џеј Ло преубава во шоуто „World of Dance“Мода и убавина
Вас која комбинација највеќе ви се допаѓа ?

Џеј Ло преубава во шоуто „World of Dance“

Преубавата латино заводничка секој ден се подобра и подобра. Секој кој ја следи кариерата на Џенифер Лопез ќе се сложи…

Kaков роденден и приредија на Адриана Лима ?Мода и убавина
Нејзините ќерки се многу иновативни..

Kaков роденден и приредија на Адриана Лима ?

Адријана Лима доби прекрасно роденденско изненадување од своите ќерки. 36-годишниот ангел на Victoria’s Secret сподели видеа од прославата со најблиските.…

Направете ја косата подолга, за минутаМода и убавина

Направете ја косата подолга, за минута

Преубава долга коса е сон за многу девојки. Иако е неопходно од време на време да ја скратите и освежите…

Деми Мур на 54 години е права девојкаМода и убавина
Сеуште е привлечна, зар не ?

Деми Мур на 54 години е права девојка

Дали е до добрата нега или генот ? Некои дами во Холивуд изгледаат како воопшто да не стареат, а дефинитивно…

Разлика меѓу витруелната стварност и живототМода и убавина
Разликата е очигледна

Разлика меѓу витруелната стварност и животот

Во последно време хит на социјалните мрежи е покажувањето на сопствените недостатоци и укажување на разлика меѓу позирањето на инстаграм…

Девојки дали би носеле ваков костим за капење?Мода и убавина

Девојки дали би носеле ваков костим за капење?

Кога е во прашање модата, во оваа 2017 година се нагледавме сешто, кога единствено мото е: “Што полудо, тоа подобро.“.…

Маска на која се смее цел интернетМода и убавина

Маска на која се смее цел интернет

На црната маска се навикнавме, а сега се појави нова маска која ќе одстои на лицето почнува да се набубрува.…