Совршениот изглед на Софија ВергараМода и убавина
ТИ БЛАГОДАРИМЕ

Совршениот изглед на Софија Вергара

Згодната Колумбијка,покрај големите успеси на професионален план,најде време за да открие неколку тајни. „Сите знаат дека отсекогаш сум го избегнувала…

Емили Ратајковски новата кампања на Марк ЏејкобсМода и убавина
таа знае најдобро..

Емили Ратајковски новата кампања на Марк Џејкобс

Емили Ратајковски го промовира новиот вид на турбан и е новата ѕвезда на модните кампањи на светските брендови “Марк Џејкобс” и…

Таа е првиот модел кој се фотографираше за Vogue без шминкаМода и убавина

Таа е првиот модел кој се фотографираше за Vogue без шминка

Еден од најплатените модели на светот, Жизел Бундхен, е на најновото издание на списанието Вог. Ја краси насловната страница без…

Синди Крафорд во креации од ВерсачеМода и убавина
СЕНЗАЦИОНАЛНА И ВО ШЕСТАТА ДЕЦЕНИЈА

Синди Крафорд во креации од Версаче

Во чест на покојниот дизајнер Џани Версаче,51-годишниот супермодел позираше во креации од пролетната колекција. Фотографиите направени за InStyle ги потпишува…

Миранда Кер во фустанче кој поголемиот дел од трудниците не би се осмелиле да го облечатМода и убавина
КОЛКУ Е УБАВА!

Миранда Кер во фустанче кој поголемиот дел од трудниците не би се осмелиле да го облечат

Среќната вест за бременоста ја објави кон крајот на минатата година, кога повеќе не можеше да го крие трудничкото стомаче,…

Моделот со облини заедно со својата 53-годишна мајка во кампања за костими за капењеМода и убавина
БРАВО ЗА СМЕЛОСТА

Моделот со облини заедно со својата 53-годишна мајка во кампања за костими за капење

Со позитивниот став за телото при тоа рушејќи ги наметнатите стандарди за тоа како треба да изгледа еден модел,Ешли Грем,моделот…

Моника Белучи објави фотографија како од мајка родена!Мода и убавина
СЕКОГАШ ПРОВОКАТИВНА!

Моника Белучи објави фотографија како од мајка родена!

Со својата убавина нема кого нема освоено, а некои од нејзините фотографии едноставно оставаат без здив. Прекрасната Моника Белучи пред…

Меланија Трамп во три модерни стајлинзиМода и убавина
БАШ Е ШИК

Меланија Трамп во три модерни стајлинзи

Каде и да се појават Меланија и Доналд Трамп се во центарот на вниманието. И покрај шпекулирањата околу неговото неверство…

Смеса од 4 состојки со која ќе имате сјајна коса и затегната кожа!Мода и убавина
дефинитивно ќе пробаме

Смеса од 4 состојки со која ќе имате сјајна коса и затегната кожа!

Она што секоја жена го сака е лице без акни, коса без првут и нејзин раст, а сега за се…

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер со нова колекцијаМода и убавина
ЗАБАВНО И МОДЕРНО!

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер со нова колекција

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер продолжува да соработуваат. По неколку колекции кои инстантно станаа хит, 22-годишниот модел и 66-годишниот дизајнер…