Каролина Херера се повлекува од модниот светМода и убавина

Каролина Херера се повлекува од модниот свет

Позната е по своите препознатливи дизајни на модните колекции и по беспрекорните мириси и пакувања на парфемите. Каролина Херера реши…

Каролина Гочева во фотосесија за MarellaМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е!

Каролина Гочева во фотосесија за Marella

Магнетик ја започна 2018 со ново заштитно лице – Каролина Гочева. Повеќе од 25 години групацијата на модни брендови Магнетик…

Лисца го восхити ПаризМода и убавина
Прекрасно

Лисца го восхити Париз

Како и секоја година кон  крајот на јануари најголемиот моден саем Salon International de la Lingerie во Паризги покани најуспешните…

Адријана Лима се забавуваше на карневалот во РиоМода и убавина
БАШ И БИЛО ЗАБАВНО

Адријана Лима се забавуваше на карневалот во Рио

Адријана Лима отпатува во Рио де Жанеиро за да биде дел од карневалското лудило.36-годишниот ангел на Victoria’s Secret танцуваше и…

Ангелите на Викторија сикрет позираат за Денот на вљубенитеМода и убавина
НАЈУБАВИ!

Ангелите на Викторија сикрет позираат за Денот на вљубените

Денот на вљубените е за неколку дена.Викторија сикрет ја објави новата секси кампања посветена на љубовта. Во колекцијата дизајнирана за…

Што носат познатите модели на забавитеМода и убавина
ГЛАМУРОЗНИ И МОДЕРНИ

Што носат познатите модели на забавите

Нема жена што не се нашла во недоумица што да облече за одредена пригода, или уште повеќе да нема никаква…

Ирина Шајк облечена во Ботега ВенетаМода и убавина
ВИСТИНСКА УБАВИЦА

Ирина Шајк облечена во Ботега Венета

Ирина беше дел и од модното шоу на Ботега Венета, за кое облече жолта кадифена креација со длабоко деколте.  …

Босанско-херцеговскиот бренд Violeta со своите производи суверено го освојува пазарот во регионотМода и убавина

Босанско-херцеговскиот бренд Violeta со своите производи суверено го освојува пазарот во регионот

Водечкиот босанско-херцеговски бренд во производство на хигиенски производи доби потврда за квалитетот на своите производи и од страна на самите…

Џиџи Хадид им возврати на критиките за нејзината тежинаМода и убавина
ХРАБРО!

Џиџи Хадид им возврати на критиките за нејзината тежина

Еден од најбараните модели во светот, Џиџи Хадид постојано е под лупа и се соочува со коментари за тежината. Додека…

Ирина Шајк блесна на модното шоу во ЊујоркМода и убавина
НЕОБИЧНО ЗА НА РЕВИЈА

Ирина Шајк блесна на модното шоу во Њујорк

Ирина Шајк со специјален партнер дефилираше на Њујоршката недела на модата. Славната Русинка излезе од вонземско летало и зачекори на…