Адријана Лима се забавуваше на карневалот во РиоМода и убавина
БАШ И БИЛО ЗАБАВНО

Адријана Лима се забавуваше на карневалот во Рио

Адријана Лима отпатува во Рио де Жанеиро за да биде дел од карневалското лудило.36-годишниот ангел на Victoria’s Secret танцуваше и…

Ангелите на Викторија сикрет позираат за Денот на вљубенитеМода и убавина
НАЈУБАВИ!

Ангелите на Викторија сикрет позираат за Денот на вљубените

Денот на вљубените е за неколку дена.Викторија сикрет ја објави новата секси кампања посветена на љубовта. Во колекцијата дизајнирана за…

Што носат познатите модели на забавитеМода и убавина
ГЛАМУРОЗНИ И МОДЕРНИ

Што носат познатите модели на забавите

Нема жена што не се нашла во недоумица што да облече за одредена пригода, или уште повеќе да нема никаква…

Ирина Шајк облечена во Ботега ВенетаМода и убавина
ВИСТИНСКА УБАВИЦА

Ирина Шајк облечена во Ботега Венета

Ирина беше дел и од модното шоу на Ботега Венета, за кое облече жолта кадифена креација со длабоко деколте.  …

Босанско-херцеговскиот бренд Violeta со своите производи суверено го освојува пазарот во регионотМода и убавина

Босанско-херцеговскиот бренд Violeta со своите производи суверено го освојува пазарот во регионот

Водечкиот босанско-херцеговски бренд во производство на хигиенски производи доби потврда за квалитетот на своите производи и од страна на самите…

Џиџи Хадид им возврати на критиките за нејзината тежинаМода и убавина
ХРАБРО!

Џиџи Хадид им возврати на критиките за нејзината тежина

Еден од најбараните модели во светот, Џиџи Хадид постојано е под лупа и се соочува со коментари за тежината. Додека…

Ирина Шајк блесна на модното шоу во ЊујоркМода и убавина
НЕОБИЧНО ЗА НА РЕВИЈА

Ирина Шајк блесна на модното шоу во Њујорк

Ирина Шајк со специјален партнер дефилираше на Њујоршката недела на модата. Славната Русинка излезе од вонземско летало и зачекори на…

Совршениот изглед на Софија ВергараМода и убавина
ТИ БЛАГОДАРИМЕ

Совршениот изглед на Софија Вергара

Згодната Колумбијка,покрај големите успеси на професионален план,најде време за да открие неколку тајни. „Сите знаат дека отсекогаш сум го избегнувала…

Емили Ратајковски новата кампања на Марк ЏејкобсМода и убавина
таа знае најдобро..

Емили Ратајковски новата кампања на Марк Џејкобс

Емили Ратајковски го промовира новиот вид на турбан и е новата ѕвезда на модните кампањи на светските брендови “Марк Џејкобс” и…

Таа е првиот модел кој се фотографираше за Vogue без шминкаМода и убавина

Таа е првиот модел кој се фотографираше за Vogue без шминка

Еден од најплатените модели на светот, Жизел Бундхен, е на најновото издание на списанието Вог. Ја краси насловната страница без…