Трик за отстранување на митесериитеМода и убавина
практично и интересно

Трик за отстранување на митесериите

Време е на прав начин да ги остраните црнките од лицето и тоа со помош на овој трик.. Блогерката за…

»Body positive« и Lisca во МиланоМода и убавина
Супер кампања

»Body positive« и Lisca во Милано

Време е ние жените да бидеме задоволни со своето тело и да престанеме постојано да се трудиме да бидеме совршени,…

Маска од која вашата коса брзо ќе расте!Мода и убавина
проверено!

Маска од која вашата коса брзо ќе расте!

Маска која може да регенерира секаков вид коса, дури и најоштетената и е целосно природна и се состои од намирници…

Хит боја за за оваа сезона е?!?Мода и убавина
прилагодлива за сегде

Хит боја за за оваа сезона е?!?

Новиот хит во модниот свет е често занемарувана и за многумина омразена боја, a таа е подеднакво прилагодлива како и…

Почина режисерот на филмовите Џејмс Бонд!Мода и убавина
R.I.P.

Почина режисерот на филмовите Џејмс Бонд!

Режисерот на трите легендарни филмови за британскиот таен агент, Џејмс Бонд, Луис Гилберт, почина на 98 годишна возраст, а веста…

Сара Џесика Паркер дизајнираше детска колекција за GapМода и убавина
ШАРЕНО И СЛАТКО

Сара Џесика Паркер дизајнираше детска колекција за Gap

Сара Џесика Паркер го прошири своето дизајнерско портфолио со детска колекција. 52-годишната актерка креираше колекција за момчиња и девојчиња во соработка со…

Долче и Габана со нова колекцијаМода и убавина

Долче и Габана со нова колекција

Отворајќи ја ревијата за да ја претстават колекцијата за есен/зима 2018, на Миланската модна недела, италијанската двојка Долче и Габана…

Викторија Бекам никогаш не ги перe фармеркитеМода и убавина
Дали е во право?

Викторија Бекам никогаш не ги перe фармерките

Ако ги ставите фармерките во машината, заедно со друга гардероба, може да направите голема грешка. Една од темите за кои…

Искра Лоренс и Нина Агдал во иста фотосесија!Мода и убавина
Koja pove

Искра Лоренс и Нина Агдал во иста фотосесија!

Познатите манекенки,Нина Агдал и плус сајз манекенката Искра Лоренс снимија модна кампања во Мексико, а ѕведите се во кампањата во…

Што треба да поседува нашиот плакар оваа пролет?Мода и убавина
интересни комбинации..

Што треба да поседува нашиот плакар оваа пролет?

Кога ќе ги сублимираме актуелните тенденции и оние модни правила што важат за универзални, тогаш може да селектираме неколку тренди…