Омаја Зејн – блогерката која умешно инкорпорира хиџаб во модерни комбинацииМода и убавина
БРАВО!

Омаја Зејн – блогерката која умешно инкорпорира хиџаб во модерни комбинации

Омаја Зејн негува елегантен и женствен стил со една константа – хиџаб. Популарната блогерка со палестинско и венецуелско потекло на…

Нов моден тренд-Тексас на тексасМода и убавина
ИНТЕРЕСНИ КОМБИНАЦИИ

Нов моден тренд-Тексас на тексас

Тексасот никогаш не излегува од мода и е постојано присутен – ако погледнете наназад низ годините, тексас парчињата се секогаш…

Меган Фокс во секси долна облекаМода и убавина
ХОЛИВУДСКА ЗАВОДНИЧКА!

Меган Фокс во секси долна облека

Меган Фокс минатата година стана заштитно лице на Frederick’s of Hollywood, па очекувано е ѕвездата во новата кампања на брендот.…

Најновиот моден тренд за пролет 2018 пристигна од блогеркитеМода и убавина

Најновиот моден тренд за пролет 2018 пристигна од блогерките

На самиот крај на зимата, познатите модни блогери го претставија најновиот стилски трик за одбележување на пролетните месеци. Исто како…

Џенифер Лопез на насловната на Harper’s BazaarМода и убавина
ПРЕКРАСНА,ПРИВЛЕЧНА,УБАВА КАКО И СЕКОГАШ!

Џенифер Лопез на насловната на Harper’s Bazaar

Џенифер Лопез привлекува погледи кон страниците на Harper’s Bazaar. 48-годишната ѕвезда сними фотосесија за модното списание и зборуваше за врската…

Нутела кармин за усни!?Мода и убавина
НЕШТО НОВО ВО КОЗМЕТИКАТА

Нутела кармин за усни!?

Карминот за усни Nutella е идеална комбинација за сите љубители на шминката. Станува збор за кармини произведени од страна на…

Најпосакуваниот фустан на првата дама на ФранцијаМода и убавина
Добитна комбинација

Најпосакуваниот фустан на првата дама на Франција

Бриџит Макрон, првата дама на Франција, е позната како стилска и модерна икона. За официјална посета на Индија, таа избра…

Фризурата која дамите ја одбегнуваа сега повторно е во модаМода и убавина
СЕ ВРАЌА МОДАТА ОД 90-ТЕ

Фризурата која дамите ја одбегнуваа сега повторно е во мода

Иако оваа година во мода се осумдесеттите години на минатиот век, фризурите останаа во духот на деведесеттите. По враќањето на…

Ирина Шаик без шминка на насловна на ВогМода и убавина
СЕКАКО Е УБАВА

Ирина Шаик без шминка на насловна на Вог

Интересна насловна страница подготви германското издание на Вог. Имено, за насловната позира убавата Русинка, Ирина Шаик, но интересно е тоа…

Јапонски дизајнер ја освои публиката со интересен цветен потег!Мода и убавина
Симпатично

Јапонски дизајнер ја освои публиката со интересен цветен потег!

Младиот јапонски дизајнер Ноар Кеј Ниномија  ја разби драматичната црна монотонија на својата прва ревија во Париз со шарени букети…