заводница

Ирина Шајк знае како да го освои црвениот тепих!

Црвениот тепих во Лондон на “Royal Albert Hall” го окупираa бројните славни убавици кога вчеравечер беше одржано традиционалното доделување на…

Убавици

Ѕвездите на доделување на британските модни награди

Американските ѕвезди во италијански креации доминираа на доделувањето на британските модни награди, кои се одржани во понеделникот вечерта во Ројал…

Стручните лица открија

Ова моментално е најпопуларниот нос

По Мелани Трамп, Анџелина Џоли и Ким Кардашијан, жените повеќе сакаат да го достигнат изгедот на актерката и идната принцеза…

интересни совети

Како да ја одржувате вашата фарбана коса?

Фарбаната коса бара дополнителна нега за разлика од нефарбаната бидејќи хемикалиите кои ги содржат боите за коса можат да ја…

прави другарки

Хејли Болдвин го прослави својот роденден на Бахамите!

Манекенката Хејли Болдвин заедно со своите пријателки и колешки го прослави својот 21-ви роденден и тоа на многу егзотичен начин,…

совети за секоја жена

Правила на црвениот кармин!

Црвениот кармин за усни е апсолутна класика и задолжителен за секоја жена без оглед на нејзините години или на личниот…

Пефектно!

Lisca | Елеганција во облините

Овој пат имаме неколку идеи како да се погрижиме за елегантен стил и заводлив избор на долна облека, и покрај…

чоколатце!

Нјаким Гатвеч, убавица наречена “Кралица на темнината”

Нјаким Гатвеч живее во Минеаполис, САД и е 24 годишна манакенка од Судан која се нарекува како “Кралица на темнината”,…

прекрасна е!

Како Бела Хадид го задржи вниманието кон себе на ревијата “Victoria’s Secret”?

Најпознатиот бренд за долна облека направи свој спектакал кој бил одржан во Шангај, а за Бела Хадид се зборувало со…

преубава е вака..

Ешли Алексис во долна облека на Lovehoney!

Добро познатата плус-сајз манекенката Ешли Грејем направи вистинска револуција во модната индустрија кога се најде на насловната страница на магазинот…