Само со една состојка добиватe здрава, цврста и долга коса, која е таа?Мода и убавина
ќе пробаме..

Само со една состојка добиватe здрава, цврста и долга коса, која е таа?

Многу трикови за убавина се добиваат со состојки кои се користат првенствено во кујната. Тоа не е никаква новост, земајќи…

Фантастични парфеми за оваа есен..Мода и убавина
сите се прекрасни..

Фантастични парфеми за оваа есен..

Есента веќе пристигна, а како една од промените покрај онаа во гардероберот ќе биде и промената на парфемите.  Доколку сте…

“Must have” оваа есен – француска бареткаМода и убавина
одберете ја вашата омилена боја..

“Must have” оваа есен – француска баретка

Францускиот симбол за екстраваргантен шик изглед повторно се враќа на модната сцена, а сигурно дека и вие нема да можете…

Како до убаво и чисто лице со само 3 природни состојки?Мода и убавина
Вреди да пробаме..

Како до убаво и чисто лице со само 3 природни состојки?

На нашата кожа секојдневно се собираат нечистотии на кои им треба длабинско чистење кое не е многу лесно.  ЛУК Верувале…

Versace во една ревија ги спои најбараните супермодели на едно место!Мода и убавина
Мелем за очи..

Versace во една ревија ги спои најбараните супермодели на едно место!

Не се ни памети откако на модната писта имавме можноста на едно место да ги видиме Наоми Кембел, Клаудија Шифер,…

Тој е доказ дека убав и паметен идат заедноМода и убавина
Жените потврдија

Тој е доказ дека убав и паметен идат заедно

Бразилецот Каду Ѓиакомини веќе се стекна со слава на Instagram, и велат дека тој е најсекси стоматолог во светот. ?Be…

Овие фармерки се нов трендМода и убавина
Лошо

Овие фармерки се нов тренд

Кога станува збор за модата, од време на време сме навикнати да гледаме чудни пилиња што повеќето жени не ги…

Девојка на која доминираат густи веѓиМода и убавина
Поделени мислења

Девојка на која доминираат густи веѓи

Софија Хаџипантели постојано објавува слики на социјалните мрежи со веѓите кои се споиле и се чини дека нема две, туку…

Вистината за “no make up” селфи фотографиитеМода и убавина
Занимливости

Вистината за “no make up” селфи фотографиите

Иако објавувањето на селфи без шминка во теоријата звучи одлично, во праксата работите се малку поинакви. Познатите дами често објавуваат…

Бидете поинакви и испробајте го овој нов трендМода и убавина
Да или Не?

Бидете поинакви и испробајте го овој нов тренд

Ако сакате да се нашминкате така да сите ве забележат, еве ви предлог. Моливчето за очи во последниве години е…