Долче и Габана со нова колекцијаМода и убавина

Долче и Габана со нова колекција

Отворајќи ја ревијата за да ја претстават колекцијата за есен/зима 2018, на Миланската модна недела, италијанската двојка Долче и Габана…

Викторија Бекам никогаш не ги перe фармеркитеМода и убавина
Дали е во право?

Викторија Бекам никогаш не ги перe фармерките

Ако ги ставите фармерките во машината, заедно со друга гардероба, може да направите голема грешка. Една од темите за кои…

Искра Лоренс и Нина Агдал во иста фотосесија!Мода и убавина
Koja pove

Искра Лоренс и Нина Агдал во иста фотосесија!

Познатите манекенки,Нина Агдал и плус сајз манекенката Искра Лоренс снимија модна кампања во Мексико, а ѕведите се во кампањата во…

Што треба да поседува нашиот плакар оваа пролет?Мода и убавина
интересни комбинации..

Што треба да поседува нашиот плакар оваа пролет?

Кога ќе ги сублимираме актуелните тенденции и оние модни правила што важат за универзални, тогаш може да селектираме неколку тренди…

Модата на црвениот тепих на БРИТ наградитеМода и убавина

Модата на црвениот тепих на БРИТ наградите

Центарот на музички свет минатата ноќ беше во Лондон, каде што беан одржани БРИТ наградите. Црвениот тепих беше пречекан од…

Наместо ташна моделите си ги носеле сопствените глави на ревијата на Gucci!Мода и убавина
језиво

Наместо ташна моделите си ги носеле сопствените глави на ревијата на Gucci!

Наместо класична писта,вчеравечер во Милано се одржала најчудната ревија на модната куќа Gucci каде моделите шетале во болничка сала, а носеле…

Емили Ратајковски во провокативна нова фотосесија!Мода и убавина
Совршена е од секој агол

Емили Ратајковски во провокативна нова фотосесија!

На насловната страница од новото издание на шпанскиот “Vanity Fair” американската манекенка Емили Ратајковски го покажала своето топлес издание. Манекенката…

Првата жена со хендикеп позираше за Sports Illustrated!Мода и убавина
секоја чест!

Првата жена со хендикеп позираше за Sports Illustrated!

Професионалната 22 годишна сноубордерка Брена Хакаби, е првата жена со инвалидитет која гордо позираше за спортскиот магазин “Sports Illustrated”, а…

Маска со кафе против уморен и неизедначен тен на лицето!Мода и убавина
испробано!

Маска со кафе против уморен и неизедначен тен на лицето!

Маската за лице од кафе е одличен начин како да “вбризгате” живот во уморниот и неизедначен тен. Ова е идеална…

Ешли Грахам во провокативно издание позира за Спортс ИлустрејтедМода и убавина
интересно..

Ешли Грахам во провокативно издание позира за Спортс Илустрејтед

Ешли Грахам успешната соработка ја продолжи и оваа година па повторно се најде на насловната страница на Спортс Илустрејтед со…