Како до здрава и хидрирана кожа?Мода и убавина
Корисни совети!

Како до здрава и хидрирана кожа?

Поголемиот дел од луѓето сметаат дека сувата кожа и дехидрираната кожа се иста работа, но сепак се работи за две…

Неверојатно добар домашен крем против брчки од само 3 состојки!Мода и убавина

Неверојатно добар домашен крем против брчки од само 3 состојки!

Брчките кои се појавуваат под очите се ноќна мора за секоја една жена, поготово во нежниот и деликатен предел под…

Оваа блогерка ќе би помогне да го намалите носот без операцијаМода и убавина

Оваа блогерка ќе би помогне да го намалите носот без операција

Со помош на шминката можете да ги поправите скоро сите неправилности на лицето. Сега откриваме како визуелно да го смалите…

Овие панталони се најавуваат како нов трендМода и убавина

Овие панталони се најавуваат како нов тренд

Во последно време, сé повеќе ги гледаме модните дизајни од разни дизајнери, кои се слават токму од нивната необични. Ова…

Направете чизми кои го освоија светотМода и убавина
Екстра

Направете чизми кои го освоија светот

Поголемиот дел од славните дами ги поседуваат овие чизми во својот ормар, а блогерките најдоа креативен начин да ги направите…

Ваков модел на чизми сеуште не сте виделеМода и убавина
Да или Не?

Ваков модел на чизми сеуште не сте виделе

Познатата модна куќа Balenciaga се прослави со лансирањето на необичните модели на чевли. Дали и овие ќе бидат хит? После минатогодишниот…

Таа е најстарата жена на насловната страна на VogueМода и убавина

Таа е најстарата жена на насловната страна на Vogue

Манекенката и актерка Лорен Хатон официјално е најстарата жена која некогаш позирала за насловната страница на модното списание „Vogue“. Иако…

Патиките со шилести врвови ги освоија модните пистиМода и убавина
Да или Не?

Патиките со шилести врвови ги освоија модните писти

Веќе неколку сезони, на патиките не им е место само во теретана. Патики во најразлични облици и бои стана апсолутен…

Направете ги чизмите што го освоија светотМода и убавина
За дамите кои ги следат трендовите

Направете ги чизмите што го освоија светот

Повеќето познати личности ги имаат овие чизми во нивниот плакар, а блогерите најдоа креативен начин да ги направат сами. Чорапите-чизми…

Тајната за изгледот на Вивиен е што ретко се бањаМода и убавина
Сериозно?

Тајната за изгледот на Вивиен е што ретко се бања

Познатиот моден дизајнер Вивиен Вешоу (76) вели дека тајната на нејзиниот млад изглед се чини дека ретко се бања. Нејзиниот…