Дуа Липа е дел од модната кампања на Patrizia PepeМода и убавина
ПРЕЗГОДНА Е!

Дуа Липа е дел од модната кампања на Patrizia Pepe

Дуа Липа минатата година стана заштитно лице на Patrizia Pepe, а сега ја продолжува модната соработка за кампањата пролет/лето 2018.…

Се омажи Шанина Шајк,моделот на Victoria’s SecretМода и убавина
СРЕЌНИ!

Се омажи Шанина Шајк,моделот на Victoria’s Secret

Шанина Шајк се омажи. 27-годишниот модел на Victoria’s Secret стапи во брак со Грег Ендрус, познат како DJ Ruckus, на…

Ешли Грем,најпопуларниот модел со облини претстави нова колекција костими за капењеМода и убавина
ПРЕЗГОДНА Е!

Ешли Грем,најпопуларниот модел со облини претстави нова колекција костими за капење

Ешли Грем се гордее со своето тело и секогаш потенцира дека целулитот и стриите не треба да ни ја намалуваат…

Како Алесандра Амбросио го започнува својот ден?!Мода и убавина
ДА ПРИМЕНИМЕ НЕШТО...

Како Алесандра Амбросио го започнува својот ден?!

Алесандра Амбросио за CDG откри како изгледа нејзината beauty рутина, што јаде и како останува во форма. Денот обично гозапочнува…

Модната икона Брижит Бардо во најблескавото изданиеМода и убавина
НЕ СМЕ ЈА ЗАБОРАВИЛЕ...

Модната икона Брижит Бардо во најблескавото издание

Познатата француска актерка, осумдесет и три годишната Брижит Бардо, претставувашe икона на убавина во минатиот век. Таа е една од…

Бела Хадид во новата кампања на Chrome HeartsМода и убавина
КАКО И СЕКОГАШ...ПРЕКРАСНА!

Бела Хадид во новата кампања на Chrome Hearts

Супермоделот Бела хадид уште еднаш застана пред објективите за рекламната кампања за очила за сонце и накит на брендот Chrome Hearts…

Емили Ратајковски повторно во провокативно издание!Мода и убавина
СЕКОГАШ ПРОВОКАТИВНА!

Емили Ратајковски повторно во провокативно издание!

26-годишниот модел повторно ги „запали“ своите следбеници во Инстаграм со гола снимка. Според текстот, фотото е направено во Њујорк, а…

Памела Андерсон позира за насловната на Intimately MagazineМода и убавина
Се позгодна

Памела Андерсон позира за насловната на Intimately Magazine

Памела Андерсон  позира за насловната страница и едиторијалот на списанието Intimately Magazine. Пред објективот на Кармело Редондо, русокосата секс-бомба носи…

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капењеМода и убавина
ИНТЕРЕСНИ КОМБИНАЦИИ

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капење

Популарните сестри Кендал и Кајли Џенер повторно привлекуваат внимание со дизајнерските подвизи , а во пресрет на летото, подготвија нова…

Кејт Аптон во новата колекција на костими за капење на YamamayМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е!

Кејт Аптон во новата колекција на костими за капење на Yamamay

Супермоделот Кејт Аптон позира за рекламната кампања на новата колекција на костими за капење од италијанската марка Yamamay. Новата колекција…