Оваа фитнес модна блогерка има 17милиони следачиМода и убавина

Оваа фитнес модна блогерка има 17милиони следачи

Сомер Реј е една од најпознатите фитнес модели во светот, а некзината популарност е илустрирана од голем број, од 17…

Танга-фармерки, новиот бизарен моден трендМода и убавина
Бизарно

Танга-фармерки, новиот бизарен моден тренд

Трендот на скинати фармерки овој пат отиде чекор понатака. На почетокот фармерките беа скинати само на колената, потоа во пределот…

Северина во влечки го прошета центарот на градотМода и убавина
Да или Не?

Северина во влечки го прошета центарот на градот

Северина е позната по нејзините модни комбинации, но се чини дека нејзината последна комбинација не им е на сите по…

Џиџи Хадид во соработка со Reebok во новата лимитирана колекција на патики!Мода и убавина
Oдлична кампања

Џиџи Хадид во соработка со Reebok во новата лимитирана колекција на патики!

Новото поглавје на спортскиот бренд Reebok е под називот #СовршеноНикогаш кој има сè поголемо значење во безвременскиот класик, а ексклузивна…

Секси колекција од Women’ secret за HalloweenМода и убавина

Секси колекција од Women’ secret за Halloween

Црните парчиња со принтови кои светат во темница се највпечатливиот дел од колекцијата. Производите од колекцијата Halloween се со промотивни…

“Мокрите капаци” се новиот тренд во шминкањетоМода и убавина
Нов тренд

“Мокрите капаци” се новиот тренд во шминкањето

“Мокриот изглед” оваа есен се носи и на косата и на лицето. Најновиот тренд почна да се врти околу интернетот.…

„Подем на гревот“ – Содома и Гомора нa Fashion Weekend SkopjeМода и убавина
Совршено!

„Подем на гревот“ – Содома и Гомора нa Fashion Weekend Skopje

Вчера вечер во хотелот Мериот беше отворен Fashion Weekend Skopje чија тематика е „Подем на гревот“ од Андреј Папаз Ѓоргиевски.…

Како до совршена боб фризура без да ја кратите вашата коса?Мода и убавина
Мора да се проба!

Како до совршена боб фризура без да ја кратите вашата коса?

Една од фризурите која и прилега речиси на секоја жена е боб фризурата, која воедно е и нов моден тренд оваа…

Има 69 години и е успешен моделМода и убавина
Како да не старее

Има 69 години и е успешен модел

Меј Муск има 69 години и веќе пет децении е во модерен свет. Иако веќе не е ангажирана како порано,…

Блогерка открива од каде и се парите за сите нејзини патувањаМода и убавина

Блогерка открива од каде и се парите за сите нејзини патувања

Бриди Вилкинс пишува за моден магазин, има 23 години и патува низ целиот свет. Каде и да патува, таа ги…