Повторно ги полудеа мажите низ светот!Мода и убавина
презгодни!

Повторно ги полудеа мажите низ светот!

Бела Хадид, Кејт Аптон и Тејлор Хил, ги полуделе мажите со провокативните снимки и фотографии. Во знак на новогодишните празници,…

Апсолутен хит во 2018 година, боб фризура!Мода и убавина
секогаш актуелна

Апсолутен хит во 2018 година, боб фризура!

Постојат безвременски фризури кои ќе бидат секогаш актуелни, а една од нив е боб фризурата која дефинитивно ќе биде шема…

Ова е најжешкиот тренд за на плажа во 2018Мода и убавина
Смело

Ова е најжешкиот тренд за на плажа во 2018

Костимите за капење од година во година се помалце покриваат, а дизајнерите го препорачуваат ова како тренд во 2018 година.…

Без бели влакна и здрава коса само со маска од меласа!Мода и убавина

Без бели влакна и здрава коса само со маска од меласа!

Меласа е природен засладувач кој често се користи при подготовка на слатки, но оваа чудесна намирница може да допринесе и…

Ана Ивановиќ стана модна икона и инспирација за целиот свет!Мода и убавина
Најубава спортистка

Ана Ивановиќ стана модна икона и инспирација за целиот свет!

Српската тенисерка Ана Ивановиќ плени со својата природна убавина и скромност, а во последно време сè повеќе внимание привлекува со…

Ексклузивно: Лила Филиповска во новогодишната фотосесија за Revalid!Мода и убавина
Екслузивно

Ексклузивно: Лила Филиповска во новогодишната фотосесија за Revalid!

Ексклузивно на zazabava.com Лила Филиповска во новогодишната фотосесија за Revalid! Revalid како производ кој е директно поврзан со убавината на…

Ешли Грахам со реални фотографии од нејзиното тело во “Vogue”Мода и убавина
таа секако плени

Ешли Грахам со реални фотографии од нејзиното тело во “Vogue”

Преубавата плус сајз манекенка Ешли Грахам овој пат ја краси насловната страница на италијанскиот “Vogue” во нејзиното реално издание. Ешли,…

Боја која ќе владее во 2018 годинаМода и убавина

Боја која ќе владее во 2018 година

Секоја година, институтот Пантоне ја избира најпопуларната боја за претстојниот календарски период. Во 2018 година, сите, ако им веруваме на…

Ријана во чорапи од 1 340 долариМода и убавина
Шокантно

Ријана во чорапи од 1 340 долари

Ријана не навикна на естравагантни модни комбинации, па така со нетрпение чекаме да прошета, за папараците да можат да ја…

Ирина Шајк знае како да го освои црвениот тепих!Мода и убавина
заводница

Ирина Шајк знае како да го освои црвениот тепих!

Црвениот тепих во Лондон на “Royal Albert Hall” го окупираa бројните славни убавици кога вчеравечер беше одржано традиционалното доделување на…