Лима доминираше и оваа година во ШангајМода и убавина

Лима доминираше и оваа година во Шангај

Годишна модна ревија на Victoria’s Secret е секогаш спектакл. И за модните критичари, но и за обичните набљудувачи. Со години, еден…

Новата Мис на светот е ИндијкаМода и убавина
Браво

Новата Мис на светот е Индијка

Manushi Chhillar, 20 годишната убавица од Индија, победи на Мис свет. Manushi Chhillar е шестата Индијка која е прогласена за…

Софија Вергара ги искоментира гакичкитеМода и убавина

Софија Вергара ги искоментира гакичките

Актерката ја претстави својата дизајнерска колекција на гаќи, за што веднаш се вљуби. Тие тврдат дека се направени од меки…

Must have – хулахопки со дезен!Мода и убавина
тотално модерни и убави!

Must have – хулахопки со дезен!

Она што е моментално модерно и урбано се дезенираните хулахопки кој го освоија светот, а дезенот може да биде различен,…

Нејзиното лице крие многу повеќе од што замислуватеМода и убавина

Нејзиното лице крие многу повеќе од што замислувате

Софија од Велика Британија, професионална шминкерка, на своите следачи им откри како нејзината кожа изгледа под пудрата. Софија страда од…

Нема повеќе фотошоп, целулитот и стриите веќе никој не ги криеМода и убавина

Нема повеќе фотошоп, целулитот и стриите веќе никој не ги крие

Од раководството на модната компанија Missguided, ветија дека повеќе нема да ги фотошопираат фотографиите од нивните модели. Тие се само…

Модна блогерка во дијамантски фустанМода и убавина

Модна блогерка во дијамантски фустан

Таа има половина милион следбеници на Instagram. Ариел Карнас е еден од највлијателните модни блогерки, и според нејзиниот статус на…

Руски трикови за поздрава и поубава коса!Мода и убавина
Тие знаат најдобро!

Руски трикови за поздрава и поубава коса!

Русинките се убави и негувани жени кои од дамнешни времиња внимаваат на својот изглед. Russia Beyond-Македонија за вас ги собра…

Трикови за поубава коса на секој кој користи пегла за коса!Мода и убавина
Добри совети!

Трикови за поубава коса на секој кој користи пегла за коса!

Како дополнителна помош која ќе ви помогне да ја скротите вашата коса е пеглата за коса која иако е користена…

NAVIGARE – Италијаснки бренд кој ги задоволува сите модни потреби на мажитеМода и убавина
Слики

NAVIGARE – Италијаснки бренд кој ги задоволува сите модни потреби на мажите

Navigare италијански бренд, почитуван во светот на модата, благодарение на својата долгогодишна  традиција и способност да ги задоволи сите потреби…