Памела Андерсон позира за насловната на Intimately MagazineМода и убавина
Се позгодна

Памела Андерсон позира за насловната на Intimately Magazine

Памела Андерсон  позира за насловната страница и едиторијалот на списанието Intimately Magazine. Пред објективот на Кармело Редондо, русокосата секс-бомба носи…

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капењеМода и убавина
ИНТЕРЕСНИ КОМБИНАЦИИ

Сестрите Кендал и Кајли Џенер со нова колекција на костими за капење

Популарните сестри Кендал и Кајли Џенер повторно привлекуваат внимание со дизајнерските подвизи , а во пресрет на летото, подготвија нова…

Кејт Аптон во новата колекција на костими за капење на YamamayМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е!

Кејт Аптон во новата колекција на костими за капење на Yamamay

Супермоделот Кејт Аптон позира за рекламната кампања на новата колекција на костими за капење од италијанската марка Yamamay. Новата колекција…

Четврта колекција на Ријана за PUMAМода и убавина
ИНТЕРЕСНИ КОМБИНАЦИИ

Четврта колекција на Ријана за PUMA

Спортската марка PUMA и пејачката Ријана уште еднаш ги здружија силите за новата, тукушто лансирана, колекција FENTY PUMA by Rihanna за сезоната…

Нова пролетна фризура по која сите полудеаМода и убавина
преубаво!

Нова пролетна фризура по која сите полудеа

Пролетната сезона е синоним за цвеќиња, а за оние кои обожуваат сè што е поврзано со цвеќиња, стилистката Алисон Валсамис…

5 правила за вистински господин како Том ФордМода и убавина
ДА НАУЧИМЕ НЕШТО...

5 правила за вистински господин како Том Форд

Досега доста имаме пишувано за златните совети на Том Форд за машкиот моден стил, а денеска ќе ви ги предложиме неговите…

Адријана Лима атрактивна на снимање на реклама за MaybellineМода и убавина
УБАВИЦА!

Адријана Лима атрактивна на снимање на реклама за Maybelline

Адријана Лима привлече големо внимание во Њујорк, снимајќи реклама за Maybelline. Синоокиот модел ги истакна усните со силен црвен кармин…

Жаклина Беридо Писано е “најсекси баба на Инстаграм”.Мода и убавина
БРАВО!

Жаклина Беридо Писано е “најсекси баба на Инстаграм”.

Писано има 50 години и две внуки, а на својот Инстаграм профил таа секојдневно докажува дека нејзиниот стил со годините…

Кајли Миног во рекламна кампања на очила на SpecsaversМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е!

Кајли Миног во рекламна кампања на очила на Specsavers

Пејачката Кајли Миног позира за марката Specsavers во кампањата за колекцијата пролет/лето 2018.                …

Џиџи Хадид позираше за Harper’s BazaarМода и убавина
УБАВИЦА

Џиџи Хадид позираше за Harper’s Bazaar

Џиџи Хадид е ѕвездата која го краси новото издание на Harper’s Bazaar во друштво на слатки кучиња. На фотографиите кои…