Кои се најпопуларните француски парфеми на сите времиња?Мода и убавина
и прекрасни се

Кои се најпопуларните француски парфеми на сите времиња?

Со помош на познатиот француски дизајнер за парфеми Францис Куркдијан, магазинот Вог направи листа од најпопуларните француски парфеми на сите…

Војвотката Кетрин,дама во темнозелен стајлингМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Војвотката Кетрин,дама во темнозелен стајлинг

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се во официјална посета на приморскиот ресорт Блекпул. Кралската двојка прво се упати кон Кулата…

Најубавите манекенки на светот прошетаа на пистата во последната колекција на Карл ЛагерфелдМода и убавина
интересно

Најубавите манекенки на светот прошетаа на пистата во последната колекција на Карл Лагерфелд

Смртта на Карл Лагерфелд, кој почина на 85 години на 19 февруари беше голема загуба за модниот свет. Музата на…

Софија Лорен е гламурозна дива во СаутхемптонМода и убавина
ПРЕКРАСНА

Софија Лорен е гламурозна дива во Саутхемптон

Софија Лорен беше главна ѕвезда на церемонија по повод крштевањето на луксузниот крузер MSC Bellissima. Италијанската дива, која годинава ќе…

Украсните шноли се повторно хитМода и убавина
па девојки, што ќе кажете?

Украсните шноли се повторно хит

Украсите за коса повторно се враќаат во модниот свет. Овој пат особено внимание им се обрнува на украсните шноли за…

Златните правила на познатите за убава и негувана кожаМода и убавина
да ги послушаме

Златните правила на познатите за убава и негувана кожа

Селебрити дерматологот, д-р Харолд Ланцер, кој води грижа за кожата на Ким Кардашијан, Викторија Бекам и Бијонсе, открил 10 златни…

Војвотката Кетрин модерна дама во синоМода и убавина

Војвотката Кетрин модерна дама во сино

Војвотката Кетрин зрачеше со елеганција на вториот ден од официјалната посета на Северна Ирска со принцот Вилијам. Шармантната припадничка на…

Гламурозна војвотка Кетрин блесна во плисиран фустанМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Гламурозна војвотка Кетрин блесна во плисиран фустан

За време на нивниот престој во Северна Ирска, војвотката Кетрин и принцот Вилијам беа поканети на забава во Empire Music…

Кара Делевин и Џенифер Лоренс присуствуваа на ревијата на ДиорМода и убавина

Кара Делевин и Џенифер Лоренс присуствуваа на ревијата на Диор

На ревијата на францускиот гигант присуствуваа стотици гости, меѓу кои и Кара Делевин и Џенифер Лоренс. И двете седеа во…

Софија Вергара и Џо Манганиело присуствуваа на оскаровската забава на Vanity FairМода и убавина

Софија Вергара и Џо Манганиело присуствуваа на оскаровската забава на Vanity Fair

Софија Вергара и Џо Манганиело беа дел од паровите кои присуствуваа на постоскаровската забава на Vanity Fair во Беверли Хилс.…